En
تاریخ : يکشنبه 12 ارديبهشت 1400
کد 10514

توسعه جامعه به حفظ جایگاه و منزلت معلمان بستگی دارد/ آموزش و پرورش قرچک با وجود تمام کاستی ها عملکرد قابل قبولی داشته است

فرماندار شهرستان قرچک اظهار داشت: آموزش و پرورش از کلیدی ترین ادارات محسوب شده و اگر جایگاه و منزلت واقعی معلمان حفظ و به وضعیت معیشتی و شغلی این قشر رسیدگی شود، به طور حتم جامعه توسعه بیشتری خواهد یافت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی در نشست با مدیر و معاونان اداره آموزش و پرورش قرچک با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در لیالی قدر و تسلیت ایام شهادت امام اول شیعیان و پیشوای عدالت خواهان جهان حضرت علی(ع) افزود: فرارسیدن سالروز شهادت بزرگ معلّم انقلاب اسلامی ایران، شهيد مطهری که شهادت ایشان مزين به نام روز معلم است را خدمت همه معلمان و خانواده بزرگ فرهنگيان و اساتید دانشگاه های شهرستان قرچک تبریک می گویم.
وی بیان داشت: در حوزه آموزش و پرورش به لحاظ تخصیص امکانات و تجهیزات و رسیدگی به وضعیت شغلی و معیشتی معلمان آنگونه که شایسته این قشر باشد توجهی صورت نگرفته و تا زمانی که این نهاد به عنوان دغدغه مهم تصمیم گیران قرار نگیرد، شاهد تحول بنیادین در نظام تعلیم و تعلم نخواهیم بود.
فرماندار ادامه داد: جایگاه و منزلت معلمان باید در کشور بازتعریف شود و این مهم مستلزم رویکرد خاص دولت ها به آموزش و پرورش است و بر همگان واضح و مبرهن است اگر قرار است تحولی عظیم در کشورها رخ دهد و راه پیشرفت و ترقی آیندگان هموار شود، این مسیر از آموزش و پرورش می گذرد.
وی افزود: در شهرستان قرچک با توجه به تراکم بالای دانش آموزی و شرایط خاص و امکانات اندک موجود، آموزش و پرورش عملکرد قابل قبولی از خود بروز داده اما تأکید ما این است که بیشتر و بهتر از ظرفیت های موجود بهره مند شویم.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 ارديبهشت 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 4