En
تاریخ : دوشنبه 13 ارديبهشت 1400
کد 10518

کارخانه روغنکشی با ظرفیت تولید سالانه 12 میلیون لیتر در قرچک آغاز بکار کرد

فعالیت کارخانه روغنکشی «نیری» با ظرفیت تولید سالانه 12 میلیون لیتر در شهرک صنعتی قرچک آغاز شد. فرماندار قرچک به همراه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان از روند تکمیل بخش های مختلف این کارخانه و تولید آزمایشی آن بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی گفت: این کارخانه علاوه بر انجام فرایند روغن گیری از تمامی دانه های روغنی، با در اختیار داشتن نیروهای متخصص به عنوان سازنده خطوط کامل روغنکشی و تصفیه روغن نیز محسوب می شود.
وی بیان کرد: این واحد تولیدی هم اکنون با 33 کشور آسیایی و اروپایی قرارداد داشته که هم قطعات این صنعت و هم محصولات تولیدی را به این کشورها صادر می کند.
فرماندار افزود: کیفیت بالای محصولات این کارخانه از جمله کره پسته، کره بادام زمینی، ارده کنجد و روغن های نارگیل، هسته انار، هسته انگور و ... باعث شده بسیاری از کشورهای اروپایی مشتری ثابت این تولیدات باشند که افتخار دیگری در عرصه خودباوری و تکیه بر توان داخلی کشور است.
وی در ادامه گفت: در صورت بهره برداری کامل فازهای این کارخانه، 300 نفر بطور مستقیم مشغول بکار می شوند.
فرماندار اظهار داشت: هدف از بازدید صورت گرفته ضمن آشنایی با این صنعت، کمک به فعالان اقتصادی و صنایع برای هموار شدن مسیر رونق تولید است که بطور حتم هرآنچه در توان سیستم دولتی برای رفع مشکلات و تسریع در امور باشد، دریغ نخواهیم کرد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 ارديبهشت 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 41