En
تاریخ : يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد 10541

تسهیلگری در اعطای وام های رونق تولید و مقاوم سازی مسکن روستایی اولویت بانک های قرچک باشد

فرماندار شهرستان قرچک اظهار داشت: در سال جدید بانک های سطح شهرستان بایستی در راستای اعطای کلیه وام ها بخصوص تسهیلات رونق تولید، رفع موانع اشتغالزایی، کمک به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از کرونا و تشویق روستاییان به مقاوم سازی مسکن تسهیلگری کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی گفت: بدون شک در این برهه از زمان و با توجه به وضعیت موجود اقتصادی، نقش بانک ها در کشور بسیار چشمگیر و حساس است و تا کنون نیز اقدامات خوبی در سطح شهرستان درخصوص اعطای تسهیلات صورت گرفته است.
وی بیان کرد: انتظار داریم بانک ها تا حدی که امکان دارد بوروکراسی زائد اداری را کنار گذاشته و با دید حمایتی و تسهیلگرایانه به امور متقاضیان نگاه کنند و اگر گره ای مانع اعطای تسهیلات است، آن را به فرمانداری و مراجع بالادستی خود انتقال دهند تا در انجام امور تسریع شود.
فرماندار افزود: برای اجرای صحیح طرح های نوسازی بافت های فرسوده روستایی علاوه بر اطلاع رسانی لازم به روستاییان درخصوص شرایط دریافت تسهیلات مربوطه توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دهیاری ها و بانک ها نقش مهمی در تحقق سهمیه شهرستان دارند.
وی اظهار داشت: سهمیه سال گذشته قرچک در خصوص نوسازی بافت های فرسوده روستایی ۷۰ مورد بوده که باید با رایزنی ها و پیگیری ها این سهمیه برای سال جدید افزایش یابد.
خطیبی گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی ادارات و بانک ها همچنان مورد تأکید است و شعب بانکی باید سعی کنند تا حد مقدور بستر انجام امور به شیوه غیرحضوری را فراهم کرده و آن را بین مشتریان خود ترویج دهند، چرا که بعضاً مشاهده می شود بخاطر یک کار ساده که تلفنی یا بصورت الکترونیکی نیز قابل انجام است، مشتریان مجبور به حضور در بانک ها هستند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: تسهیل در ضمانت های بانکی بخصوص در رابطه با اشتغالزایی و تولید که شعار سال و مورد تأکید مقام معظم رهبری است باید در دستور کار بانک ها قرار گرفته و گزارش اقدامات به طور مرتب به فرمانداری ارسال شود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 9