En
تاریخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد 10568

برنامه ریزی برای پیشگیری از بحران و حوادث احتمالی در دستور کار همه ادارات باشد

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امورعمرانی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: در بحث مدیریت بحران ، پیشگیری از بحران وآمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاههای اجرایی می بایست از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، الله بخش حبیبی افزود: در این شرایط کشور که با کمبود آب و برق مواجه هستیم و در شهرستان ما یک دغدغه محسوب می شود انتظار داریم مردم در کاهش مصرف حامل های انرژی و آب تلاش کنند و اعضاء ستاد مردم را در این مسیر هدایت کنند.
وی یادآور شد: در خصوص اجرای برنامه های بهینه سازی مصرف برق در فصل تابستان و مدیریت مصرف و جلوگیری از هدررفت آب و سایر حامل های انرژی بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد ادارات برنامه های مدنظر را برای آگاهی شهروندان اطلاع رسانی کنند.
این مسئول افزود: از اداره برق میخواهیم با نظارت کامل تأسیسات برقی از جمله چراغ های برق در روز خاموش باشد و نحوه انتقال برق را به بهترین شکل مدیریت کند.
حبیبی خاطرنشان کرد: در پیک مصرف آب، شهرداری آبیاری فضای سبز را متوقف کند و بجای چمن از المانها و گیاهان کم مصرف استفاده کند.
گفتنی است در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در شهرستان قرچک دستگاه های اجرایی، نیازمندی ها و کاستی های موجود در حوزه پیشگیری و مقابله با خسارات ناشی از حوادث احتمالی را بیان کردند و مقرر شد دبیرخانه با هماهنگی ادارات استانی پیگیری لازم برای رفع مشکلات و تجهیز امکانات و ادوات دستگاه های ذیربط را در دستور کار قرار دهد.
همچنین با ارائه گارشی از روند واکسیناسیون علیه کرونا، بر انجام هرچه بهتر این تکلیف از سوی شبکه بهداشت و درمان و همکاری کلیه ادارات برای اجرای این امر مهم تأکید شد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 8