En
تاریخ : دوشنبه 17 خرداد 1400
کد 10696

۱۶۰ مورد اطفاء حریق، امداد و نجات توسط سازمان آتش نشانی قرچک

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک از ۱۶۰ مورد اطفاء حریق و امداد و نجات توسط سازمان آتش نشانی قرچک در اردیبهشت ماه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری قرچک، داود مهدیزاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک در این خصوص گفت: در ماه اردیبهشت مجموعاً ۱۶۰ بار زنگ خبر ایستگاه های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قرچک برای امداد رسانی به هموطنان به صدا درآمد و نیروهای عملیاتی اعزام شدند.

وی افزود: در این اعزام ها ۶۰ عملیات اطفاء حریق و ۱۰۰ مورد امداد و نجات و بازدید ایمنی صورت گرفته است.

مهدیزاده گفت: در این ماموریت ها ۲۳ مورد آتش سوزی ضایعات، نیزار و زمین کشاورزی،  ۲۳ مورد زنده گیری حیوانات، ۲۵ مورد مربوط به محبوسین در آسانسور و اماکن مختلف ، ۱۹ موردسایر حوادث حوزه امداد و نجات، ۱۵ موردآتش سوزی منازل مسکونی، ۳ مورد آبگرفتگی و نشست آب در طبقات، ۵ مورد آتش سوزی در پارک جنگلی، درخت و فضای سبز، ۷ مورد تصادف وسایل نقلیه ، ۶ مورد سایر حوادث آتش سوزی، ۶ مورد آتش سوزی وسایل نقلیه ، ۷ مورد بریدن انگشتر و اشیای حلقوی، ۲ مورد مورد آتش سوزی واحد های تجاری، ۳ مورد نشت گازشهری و خودرو ، ۱ مورد آتش سوزی کابل و ترانس برق ، ۲ مورد آتش سوزی واحد های صنعتی و کارگاهی و ۲ مورد امداد و نجات از چاه عملیاتی شده است .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک به برخی توسیه های ایمنی اشاره کرد و افزود: با توجه به شروع فصل گرما و راه اندازی وسایل سرمایشی بر رعایت نکات ایمنی در خصوص استفاده و تعمیر این وسایل تاکید میگردد.

وی گفت: همچنین با در نظر گرفتن برنامه خاموشی های اعلامی از سوی اداره برق ، در زمان های ذکر شده از آسانسور استفاده نکنید.

مهدیزاده در پایان اظهار کرد: توصیه میگردد اگر قبل از قطع جریان برق در حال استفاده از وسایل برقی بودید ، دوشاخه آنرا از پریز خارج کرده و یا کلید و فیوز آن را قطع نمائید ؛ حتماً برای وسایل برقی از محافظ استاندارد استفاده کرده تا علاوه بر جلوگیری از خسارت به وسایل برقی ، از وقوع آتش سوزی پیشگیری بعمل آید.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 17 خرداد 1400
  • توسط شهرداری قرچک استانداری تهران
  • تعداد بازدید 3