En
تاریخ : پنجشنبه 20 خرداد 1400
کد 10710

رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی نامزدها و طرفداران ضروری است/ هر نامزد شورای شهر قرچک می تواند دو ستاد داشته باشد/ نقض پروتکل های بهداشتی تخلف انتخاباتی است

فرماندار و رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان قرچک گفت: رعایت اخلاق انتخاباتی از جمله عمل به مُرّ قانون و رعایت آیین نامه های اجرایی، احترام به رقیبان، پرهیز از تهمت ناروا به یکدیگر، دعوت مردم برای حضور حداکثری، عدم پمپاژ ناامیدی در جامعه و رعایت بایدها و نبایدهای تبلیغات انتخابات از سوی نامزدها و طرفداران امری ضروری است.
به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان قرچک، بهمن خطیبی گفت: در کنار رعایت قانونمندی از سوی مجریان برگزاری انتخابات، یک اصل مهم دیگر وجود دارد که در شکوه و سلامت انتخابات بسیار تأثیرگذار بوده و آن هم رعایت چارچوب اخلاقی و اسلامی در پرهیز از هتک حرمت و تخریب رقبا از سوی کاندیداهاست.
وی بیان کرد: ضمن تقدیر از نامزدهای محترم که موجب ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در سطح شهرستان شده و احساس مسئولیت کرده اند، انتظار می رود کمک کنند تا انتخابات بدون حاشیه و با حضور گسترده مردم برگزار شود چرا که نتیجه بی اخلاقی ها، کاهش مشارکت مردم و ایجاد بی اعتمادی در جامعه است.
فرماندار اظهار داشت: آغاز تبلیغات و رقابت نامزدهای متقاضی ورود به پارلمان شهری روز پنج شنبه ۲۰ خردادماه است و به مدت هفت روز ادامه خواهد شد و روز 27 خردادماه ممنوعیت تبلیغات محسوب می شود و هر نامزد می تواند دو ستاد (باقرآباد و قرچک) داشته باشد.
وی افزود: تمامی فعالیت های هر یک از نامزدها در سطح شهر و شبکه های اجتماعی به صورت مستمر رصد می‌شود و همه بدانند که به همه تخلفات پیش از برگزاری و پس از اعلام نتایج انتخابات توسط دستگاه قضایی رسیدگی و با آنها برخورد قانونی خواهد شد.
خطیبی در ادامه گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط ستادهای انتخاباتی و هواداران کاندیداها در ایام تبلیغات با توجه به وضعیت کرونایی کشور یک ضرورت است، بنابراین راه‌اندازی هرگونه مراسم استقبال از کاندیداها، کارناوال تبلیغاتی، تجمعات و موارد مشابه در مکان های سربسته ممنوع بوده و برگزاری جلسات داخلی ستادها نیز در فضای بسته منوط به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و رعایت سقف مجاز شرکت کنندگان است.
وی تاکید کرد: رویکرد فرمانداری و ستاد انتخابات شهرستان قرچک حفظ سلامت عمومی بوده و برای نامزدها نیز این امر باید جدی گرفته شود تا مقدمات حضور و مشارکت عمومی و گسترده مردم شریف فراهم شود.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 خرداد 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 7