En
تاریخ : شنبه 22 خرداد 1400
کد 10719

تحویل یک قطعه پرنده کاکایی زخمی به اداره محیط زیست قرچک

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک از تحویل یک قطعه پرنده "کاکایی" زخمی به اداره محیط زیست خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، محمدطاهر ظاهری با اعلام این خبرگفت: طی تماس مأمورین اداره آب و فاضلاب شهرستان قرچک مبنی بر مشاهده یک قطعه پرنده آسیب دیده این پرنده تحویل یگان حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک گردید.
وی افزود: این پرنده که از نوع "کاکایی" بوده در اثر طوفان و ورزش باد شدید روز گذشته با برخورد به ساختمان اداری از ناحیه بال ها آسیب دیده بود که توسط مامورین محیط زیست جهت درمان و بازپروری و رهاسازی در طبیعت به اداره کل حفاظت محیط زیست استان فرستاده شد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک گفت: معمولاً در فصل گرم سال ممکن است برخی حیوانات وحشی برای فرار از گرما به سمت مناطق مسکونی نزدیک شوند و یا در اثر باد و طفان این روزها این امکان وجود دارد که پرندگان مهاجر و وحشی در اثر برخورد با دکل ها و ساختمان ها آسیب ببینند. لذا از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده مواردی از این دست جهت حفظ و حراست از گونه های ارزشمند کشور در اسرع وقت به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گزارش دهند.
ظاهری گفت: همچنین ذکر این نکته نیز جهت آگاهی مردم شریف شهرستان ضروری است که مطابق با قانون شکار و صید و مصوبه 442 شورای عالی حفاظت محیط زیست، نگهداری از هر نوع حیوان وحشی بسته به نوع آن گونه جریمه های سنگین و عواقب حقوقی و قضائی سنگینی برای افراد در پی خواهد داشت. بنابراین بهترین راهکار برای جلوگیری از عواقب قانونی تحویل گونه های وحشی به مرجع ذیصلاح می باشد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 خرداد 1400
  • توسط اداره محیط زیست شهرستان قرچک استانداری تهران
  • تعداد بازدید 16