En
تاریخ : چهارشنبه 16 تير 1400
کد 10810

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک خبر داد؛

وقوع ۲۲۸ مورد حادثه و حریق در قرچک طی خرداد ماه/بیشترین حوادث محبوسین در آسانسور و زنده گیری حیوانات

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: تعداد ۲۲۸ مورد حادثه در خردادماه رخ داده که توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک عملیاتی شده است .
به گزارش روابط عمومی شهرداری قرچک، داود مهدیزاده در این خصوص، اظهار کرد: در ماه گذشته مجموعاً ۲۲۸ مورد انواع حوادث باعث بصدا درآمدن زنگ خبر ایستگاه های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک برای امداد رسانی به هموطنان شده است.

وی افزود: در این اعزام ها ۱۰۵ عملیات اطفاء حریق و ۱۲۳ مورد امداد و نجات و بازدید ایمنی صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: در این ماموریت ها ۲۱ مورد آتش سوزی ضایعات، نیزار و زمین کشاورزی، ۳۵ مورد زنده گیری حیوانات، ۳۵ مورد مربوط به محبوسین در آسانسور و اماکن مختلف، ۱۳ مورد سایر حوادث حوزه امداد و نجات، ۱۴ مورد آتش سوزی منازل مسکونی، یک مورد آبگرفتگی و نشست آب در طبقات، ۱۲ مورد آتش سوزی در پارک جنگلی، درخت و فضای سبز، ۶ مورد تصادف وسایل نقلیه، ۴ مورد سایر حوادث آتش سوزی، ۱۱ مورد آتش سوزی وسایل نقلیه، ۹ مورد بریدن انگشتر و اشیای حلقوی، ۵ مورد مورد آتش سوزی واحد های تجاری، ۳ مورد نشت گازشهری و خودرو، ۱۲ مورد آتش سوزی کابل و ترانس برق، ۴ مورد آتش سوزی واحد های صنعتی و کارگاهی و یک مورد امداد و نجات از چاه عملیاتی شده است.

مهدیزاده توصیه های ایمنی با شروع فصل گرما و قطعی برق، عنوان کرد: با توجه به شروع فصل گرما و برنامه زمانبندی قطع برق و خاموشی ها، با در نظر گرفتن برنامه  اعلامی از سوی اداره برق، در زمان های ذکر شده از آسانسور استفاده نکنید.

وی درپایان اظهار کرد: توصیه میگردد اگر قبل از قطع جریان برق در حال استفاده از وسایل برقی بودید، دوشاخه آنرا از پریز خارج کرده و یا کلید و فیوز آن را قطع نمائید؛ حتماً برای وسایل برقی از محافظ استاندارد استفاده کرده تا علاوه بر جلوگیری از خسارت به وسایل برقی ، از وقوع آتش سوزی پیشگیری بعمل آید.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 تير 1400
  • توسط شهرداری قرچک استانداری تهران
  • تعداد بازدید 8