En
تاریخ : شنبه 19 تير 1400
کد 10817

زیرساخت های بهداشتی شرق و جنوب شرق استان تهران ضعیف است/ جمعیت جوان قرچک نیازمند ارائه خدمات متنوع بهداشتی و درمانی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی استان تهران گفت: متأسفانه استان تهران بخصوص مناطق شرق و جنوبشرق مشکلات متعددی داشته و در برخورداری از زیرساخت های درمانی عقب هستند و حتی امکانات موجود در این شهرستان ها با برخی استان‌های محروم کشور برابری نمی‌کند که این موارد موجب شده مسئولان امر جهادگونه تلاش کنند تا کاستی ها جبران شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، علیرضا زالی در آیین افتتاح مرکز سی تی اسکن بیمارستان شهید ستاری قرچک افزود: ضمن قدردانی از زحمات مدافعان سلامت در شهرستان قرچک، باید اعلام کرد که این بیمارستان از بدو شکل‌گیری فراز و فرود زیادی داشته اما علیرغم امکانات حداقلی، کارنامه درخشانی در سایه اهتمام همکاران به ثبت رسیده است.

وی گفت: در قرچک به دلیل جمعیت بالا و مهاجرپذیری، شرایط متفاوتی در عرصه بهداشت و درمان حاکم است و می طلبد جمعیت این شهرستان بخصوص جمعیت جوان، خدمات بهداشتی و درمانی را با شیوه متفاوت تری دریافت کنند که با این شرایط هرچه در توان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی باشد برای مردم قرچک صرف خواهد کرد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در استان تهران ادامه داد: خوشبختانه با اهتمام و وحدت بین مسئولان، نگاه سلامت محور در قرچک وجود دارد و این امر موجب می شود پشتیبانی بیمارستان برای جوابگویی نیازهای مردم منطقه تسهیل شود.

وی اظهار داشت: با راه اندازی مرکز سی تی اسکن که ابزار تشخیص قطعی بیماری کووید 19 است یک گام مهم در عرصه سلامت در این شهرستان برداشته شد که اکنون ضرورت دارد ارتقای سطح خدمات درمانی این بیمارستان در حوزه های دیگر نیز تسریع شود.
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 تير 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 9