En
تاریخ : شنبه 19 تير 1400
کد 10818

ضرورت ارتقای خدمات بیمارستان برکت شهید ستاری بعنوان مطالبه بحق مردم قرچک/ افتتاح مرکز سی‌تی‌اسکن اتفاق مبارکی در حوزه بهداشت و درمان است

فرماندار قرچک اظهار داشت: افتتاح مرکز سی‌تی‌اسکن و ارتقای خدمات بیمارستان اگرچه حق مردم قرچک است و باید زودتر از این صورت می‌گرفت، اما در هرصورت اتفاق مبارکی است که از مراجعه مردم این منطقه برای دریافت خدمات به شهرهای اطراف جلوگیری می‌کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی در آیین افتتاح بخش سی تی اسکن بیمارستان شهید ستاری قرچک افزود: شهرستان قرچک با ۳۰۰ هزار جمعیت دارای یک بیمارستان ۷۹ تختخوابی است که در سال ۹۷ افتتاح و به بهره‌برداری رسید اما دارای کاستی‌هایی بود که زنجیره خدمات یکپارچه در بیمارستان را قطع می‌کرد و از این جمله امکانات می‌توان به نبود سی‌تی‌اسکن اشاره کرد که امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

وی بیان کرد: احداث ساختمان سی‌تی‌اسکن با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال و تجهیزات سی‌تی‌اسکن ۱۶ اسلایس نیز با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ هزار یورو خریداری و نصب شده است.

خطیبی یادآور شد: با افتتاح این مرکز ضمن ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۰ نفر در بیمارستان اعم از پزشک و متخصصان، روزانه ۱۰۰ نفر می‌توانند از خدمات سی‌تی‌اسکن بهره‌مند شوند.

وی گفت: دولت‌های یازدهم و دوازدهم در راستای ارتقای سرانه‌های بهداشت و درمان در مناطق محروم به ویژه این شهرستان گام‌های مؤثری برداشت و از جمله مهمترین اقدامات می‌توان به ساخت این بیمارستان، احداث یک مرکز خدمات جامع سلامت، احداث دو پایگاه سلامت شهری و روستایی، بازسازی، نوسازی و ارتقای خدمات دهی ۱۰ مرکز و پایگاه بهداشتی، راه‌اندازی دو پایگاه اورژانس و راه‌اندازی سه مرکز تخصصی شامل آزمایشگاه، مرکز مشاوره و واحد طب کار اشاره کرد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 تير 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 17