En
تاریخ : چهارشنبه 23 تير 1400
کد 10825

فرماندار قرچک:

تدابیر لازم برای بهبود وضعیت شبکه توزیع آب در قرچک صورت گرفت/ سه چاه تامین آب شرب وارد مدار شد/ همکاری مردم در مصرف بهینه آب و برق ضروری است

فرماندار شهرستان قرچک از تدابیر لازم برای بهبود وضعیت شبکه توزیع آب در شهر و روستاها خبر داد و مدیریت یکپارچه برای جلوگیری از بحران آبی و همکاری مردم در مصرف بهینه آب و برق را خواستار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قرچک، بهمن خطیبی در نشست بررسی مشکلات حوزه آب و فاضلاب افزود: امسال در حوزه تامین و توزیع آب و برق در سراسر کشور دغدغه‌هایی به‌وجود آمد که قرچک نیز از این حیث مستثنا نبوده، بخصوص با جمعیت فزاینده‌ای که این شهرستان با آن مواجه شده و همچنین روستاهای پرجمعیت، این امر را ضروری می‌کند تا مدیریت یکپارچه و نگاه همه‌جانبه در حوزه تامین آب و برق بخصوص آب شرب انجام شود و مشکلات به حداقل ممکن برسد.
 
وی بیان کرد: پروژه‌های حوزه آب و فاضلاب از جمله احداث تصفیه‌خانه این شهرستان به دلیل عدم تخصیص اعتبارات، نیمه‌تمام باقی‌مانده که درخواست داریم با جدیت این موضوع از سوی متولیان امر پیگیری شود.
 
این مقام مسئول ادامه داد: عدم ساماندهی صحیح و جمع‌آوری فاضلاب‌های سطحی در این شهرستان بطور حتم در آینده وضعیت را بحرانی‌تر و محیط طبیعی و انسانی را با مشکلاتی مواجه می‌کند که ضرورت دارد مدیریت آبفای استان و وزارت نیرو به این مسئله با حساسیت کامل رسیدگی کند.
 
وی خاطرنشان کرد: عدم قطعی آب شرب در مناطق مسکونی و صنعتی باید با اهتمام دنبال شود و نیاز است برای این موضوع با مدیریت صحیح و تلاش مضاعف مسئولان از بحران کم‌آبی تابستان کاسته شود که البته همکاری مردم امری انکارناپذیر است.
 
خطیبی افزود: درراستای رفع مشکلات، با تدابیر لازم شرکت آبفا سه چاه آب شرب در قرچک و باقرآباد وارد مدار شده و همچنین چندین چاه احیا و بازسازی شدند که در مجموع به وضعیت فعلی کمک خواهد کرد.
 
وی گفت: آبیاری فضای سبز شهری در قرچک مدیریت می‌شود و سیاست شهرداری براین است که علاوه بر حذف چمن در مناطق خاصی که با بحران کم‌آبی مواجه‌اند، از آب شرب شهری برای آبیاری فضای سبز  استفاده نشود.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 تير 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 16