En
تاریخ : شنبه 23 مرداد 1400
کد 10867

ضرورت مطالبه گری شوراها از مسولان و دستگاههای ذیربط در جهت رفع مشکلات روستا و دغدغه های مردمی/ عمل به وظیفه نظارتی و سیاستگذاری شورا و پرهیز از دخالت در امور اجرایی

بخشدار مرکزی قرچک گفت: اعضای شوراهای اسلامی روستاها پس از انتخابات با تبدیل فضای رقابتی به فرصت همدلی و اتحاد در عرصه خدمت رسانی به مردم، با بهره گیری از تجربیات افراد صاحب نظر و متخصص مطالبه گر رفع مشکلات روستاها و دغدغه های مردم از مسولان و دستگاههای ذیربط باشند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قرچک، محمد عبدی راد در جمع اعضای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر افزود: دقت نظر در انتخاب دهیار از وظایف قانونی شورا است لذا ضروریست از افراد توانمند در زمینه اجرایی ،دارای تحصیلات متناسب با درجه دهیاریها، با انگیزه و دلسوز در عرصه مدیریت روستایی بهره گیری شود.

وی گفت: با استفاده بهینه از ظرفیت ها و پتانسیل های محلی، برنامه ریزی و اهتمام لازم در زمینه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی ، اشتغالزا و طرح های درآمدزا علاوه بر اجرای پروژه های عمرانی در تصمیم گیری و سیاستگذاریهای شوراها لحاظ گردد.

این مسئول افزود: اعضای شوراهای اسلامی با عمل به وظیفه نظارتی و تصمیم سازی در روستاها از هر گونه مداخله در امور اجرایی دهیاریها ، ساخت و سازهای روستایی پرهیز نمایند.

عبدی خاطرنشان کرد: در راستای توانمندسازی و ارتقاء سطح آگاهی شوراهای اسلامی روستاها با توجه نقش موثر آنان در افزایش کارآیی و اثربخشی، بهبود خدمات‏ رسانی به مردم، هماهنگی های لازم به منظور اجرای دوره های آموزشی و توجیهی اعضا صورت گرفته و به زودی عملیاتی خواهد شد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 23 مرداد 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 12