En
تاریخ : شنبه 24 مهر 1400
کد 11046

دستور مستقیم سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای رفع مشکلات قرچک| تعجیل در توسعه فضاهای آموزشی و ورزشی در دستور کار قرار گرفت

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جلسه بررسی مسائل تعلیم و تربیت شهرستان قرچک دستور مستقیم رفع مشکلات را صادر و برای اختصاص اعتبارات توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی قول مساعد داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، علیرضا کاظمی در نشست بررسی مشکلات مدارس شهرستان قرچک افزود: سابقه حضور مردم دشت ورامین در دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی، هر مسئولی را ترغیب می‌کند بر اساس وظیفه و علاقه برای حضور و رفع مشکلات این مناطق اشتیاق داشته باشد.

وی عنوان کرد: ادای تعظیم می‌کنم به همکارانی که در مجاهدت علمی در کنار مجاهدان سلامت پیشگام بودند، گرچه تولید محتوای چندرسانه‌ای کار فرهنگیان را چند برابر کرد.

کاظمی گفت: شهرستان‌های استان تهران متغیرهای متفاوت با تمام کشور دارد و مدیریت این مناطق کار مشکلی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: هرقدر فاصله‌ها با معلمان و مدارس کم شود بهتر می‌توان تصمیم گیری و مشکلات را رفع کرد.

وی ادامه داد: بخشی از مشکلات به حوزه فرا وزاتخانه‌‌ای مربوط بوده، از جمله امر رتبه‌بندی معلمان که با کمک نمایندگان مجلس، توجه به ارتقای جایگاه معلم اتفاق خواهد افتاد.

کاظمی گفت: حمایت دولت سیزدهم از نهاد تعلیم و تربیت در این دو ماه بی‌نظیر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه نوسازی مدارس اتفاقات خوبی رخ داده و آموزش و پرورش آینده خوبی در پیش خواهد داشت.

این مقام مسئول افزود: حل مشکلات باید دستاورد سفر مسئولان وزارت به مناطق باشد، بنابراین شهرستان‌های استان تهران از جمله قرچک در کانون توجهات قرار دارد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: ورود گسترده در بخش‌های توسعه فضاهای آموزشی و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام با تشکیل جلسه فوق‌العاده، رایزنی برای استفاده از کمک‌های بین‌المللی برای ساماندهی تحصیلی دانش آموزان اتباع و تامین تجهیزات و امکانات با تخصیص ۲۰ میلیارد ریال برای توسعه فضاهای پرورشی و تربیت بدنی از جمله برنامه‌های ما در قرچک است.

کاظمی افزود: همچنین تامین نیروی انسانی و جبران خلاهای موجود، توسعه فعالیت‌های تربیتی در مدارس، ساخت سالن‌های ورزشی، زمین چمن مصنوعی و ساخت دارالقرآن در قرچک در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: حضوری شدن آموزش مدارس با رویکرد تدریجی و حفظ سلامت دانش آموزان انجام می‌شود.
  • نوشته شده
  • در شنبه 24 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 6