En
تاریخ : شنبه 24 مهر 1400
کد 11047

فرماندار قرچک:

بیش از ۶۰ درصد فضاهای آموزشی قرچک فرسوده است

فرماندار قرچک اظهار داشت: توسعه و ساخت مدارس یک اولویت مهم برای این شهرستان است چرا که فرسودگی بیش از ۶۰ درصد فضاهای آموزشی یک زنگ خطر بزرگ محسوب می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی افزود: قرچک جزو شهرستان‌های پرجمعیت و محروم استان محسوب می‌شود و به ویژه در حوزه فضاهای آموزشی و پرورشی در مضیقه به‌سر می‌برد.

وی بیان کرد: در قرچک با ۹۰ کیلومتر مربع و با احتساب اتباع افاغنه، ۳۵۰ هزار جمعیت ساکن بوده و بدیهی است با این حجم جمعیت، تراکم دانش آموزی نیز بالا رود.

این مسئول افزود: در جلسات شورای آموزش و پرورش با جدیت پیگیر مسائل بوده و با وجود استفاده از تمام ظرفیت‌های شهرستان، نگاه ویژه ملی و استانی ضروری است.

خطیبی عنوان کرد: قرچک در سال ۹۱ از شهرستان ورامین منتزع می‌شود و زیرساخت‌های کم آن، چه به لحاظ تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی ناقص‌تر می‌شود.

وی گفت: به دلیل موقعیت جغرافیایی این شهرستان، حجم زیادی از جمعیت ۲۵۰ هزار نفری مهاجر که سالانه به استان تهران می‌آیند، وارد قرچک شده و سکونت می‌گزینند.

فرماندار قرچک یادآور شد: برای مدیریت همه‌جانبه این جمعیت و پیشگیری از بروز بحران‌های بیشتر، دستگاه‌های ملی و استانی باید به قرچک توجه کنند.
  • نوشته شده
  • در شنبه 24 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 10