En
تاریخ : سه شنبه 8 تير 1395
کد 2261

دادستان قرچک:

قرچک امن‌ترین شهرستان استان تهران است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک با بیان اینکه قرچک شاهد کمترین جرائم در سطح استان تهران است، گفت: قرچک امن‌ترین شهرستان استان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، سید رضا حسینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک لحظاتی پیش در نشست خبری با اصحاب رسانه جنوب تهران که هم‌اکنون در سالن جلسات دادگستری شهرستان قرچک در حال برگزاری است، با بیان اینکه در حال حاضر حاضر چهار شهرستان قرچک، پاکدشت، ورامین و پیشوا از زندان خورین استفاده می‌کنند، اظهار داشت: تنها یک دهم زندانی‌های زندان خورین از شهرستان قرچک هستند .

وی گفت: روز اول تشکیل دادسرا بیش از 2 هزار پرونده اجرا احکام داشتیم و در 30 ماه فعالیت این دستگاه 6 هزار پرونده و هم‌اکنون از مجموع 8 هزار پرونده اجرای احکام تنها یک هزار و 100 پرونده اجرای احکام باز مانده است .

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک عنوان کرد: در موضوع جرایم انتخاباتی و پیرامون آن کمترین پرونده را در استان تهران داشتیم که سه مورد بود و دلیل کاهش آن پیشگیری و آموزش قوانین بوده که انجام دادیم .

وی در ادامه افزود: قرچک شاهد کمترین جرائم است و این شهرستان امن‌ترین شهرستان استان تهران است .

حسینی تصریح کرد: در سال گذشته با اجرای برنامه‌های پیشگیرانه تنها چهار تصادف منجر به فوت داشتیم .

وی با بیان این‌که تمام نقاط حادثه خیز جاده‌های قرچک را ایمن‌سازی کردیم، بیان داشت: در روزهای اولیه تشکیل دادسرا با مقابله جدی با مزاحمت‌های مقابل مدارس این موضوع را تا اندازه ریشه‌کن شدن کاهش دادیم .

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک تاکید کرد: شهرستان قرچک تعداد 233 زندانی در کل زندان‌های سطح کشور دارد که با آمار 300 هزار نفر آمار بسیار خوبی است .

وی ادامه داد: دادسرای قرچک در طول روز با 10 قاضی به امور مردم رسیدگی می‌کنند تا تعیین تکلیف شوند .

حسینی گفت: مهمترین کار دستگاه قضایی پیشگیری است که مردم احساس آرامش و امنیت کنند .

وی اظهار داشت: برنامه‌های آموزشی جامعی برای ضابطان قضایی اجرا کردیم و آموزش‌های مورد نیاز به آن‌ها در موارد قضایی داده‌ایم .

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک عنوان کرد: بیشترین آمار ورودی پرونده‌ها به دادسرا پرونده‌های خرد از قبیل فحاشی است و ما در قرچک بیشترین پرونده‌های خرد در استان تهران را داریم که نشان دهنده امن بودن قرچک است .

 


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 8 تير 1395
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 213