En
تاریخ : شنبه 21 بهمن 1396
کد 5344

آیین وداع با 2 شهید والامقام در قرچک برگزار شد

آیین وداع با دو شهید والامقام با حضور مردم انقلابی و ولایت‌مدار شهرستان قرچک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قرچک، در ایام‌الله دهه مبارک فجر، شهرستان قرچک بوی شهید و شهادت گرفت و مردم این شهرستان با دو شهید والامقام در مسجد جامع شهرستان وداع کردند.

مردم ولایت‌مدار شهرستان قرچک در این مراسم دور تابوت این دو شهید جمع‌شده و اشک ریختند و با این دو شهید وداع کردند و از دو شهید والامقام خواستند که در آخرت مردم را شفاعت کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدکاظم ضیایی، یکی از روحانیان در این مراسم گفت: متأسفم برای افرادی که گفتند که شهدای مدافع حرم برای پول به سوریه رفتند و در آنجا به شهادت رسیدند؛ ای کوتاه‌فکر شهدای مدافع حرم برای دفاع از اسلام و انقلاب به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی گفت: اگر بصیرت داشته باشی، می‌فهمی که داعش برای لطمه‌زدن به‌نظام و انقلاب درست‌ شده بود که به دستان فرزندان پرورش‌یافته مکتب امام خمینی (ره) برچیده شد.

این روحانی ادامه داد: ای مسؤول از شهدا برای پیشرفت خودت استفاده نکن و روی خون شهدا حرکت نکن شهدا ناظر کارهای ما هستند باید پاسخ خون شهدا را بدهیم.

ضیایی تأکید کرد: ای مسؤولان خون ندادیم که مردم با مشکلات مالی و معیشت زندگی کنند بلکه خون‌دادن مردم در رفاه و آسایش زندگی کنند به مشکلات مردم برسید با شعار مشکلی حل نمی‌شود این مردم گرفتار هستند.

وی گفت: به‌جای عکس انداختن با شهدا به مشکلات مردم و جامعه ایثارگران رسیدگی نمی‌کنید در آخرت چطور می‌خواهید پاسخ خون این شهدا را بدهید.

مردم شهرستان قرچک فردا بعد از نماز عبادی سیاسی جمعه دو شهید والامقام را تشییع خواهند و بعد از مراسم تشییع به خاک سپرده خواهند شد.

شهید داود حسین‌پور با آزمایش DNA شناسایی شد.

شهیدی که بعد از 29 سال دوری از شهر بعد از فوت پدر و مادر به شهر خود بازگشته و بعد از مراسم تشییع در گلزار شهدای امامزاده ابراهیم ولی‌آباد به خاک سپرده خواهند شد.

شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) محمدفؤاد وحدت که 12 بهمن‌ماه سال 94 در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل‌ آمده بود و مفقودالاثر بود که این شهید هم با آزمایش‌ها DNA شناسایی شد و فردا هم بعد از مراسم تشییع در بهشت زهرا به خاک سپرده خواهد شد.

مراسم وداع با دو شهید با حضور شهردار قرچک، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قرچک، اعضای شورای شهر، جانشین سپاه ناحیه 15 خرداد و مردم ولایت‌مدار برگزار شد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 21 بهمن 1396
  • ساعت 07
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 51
نظرات شما
captcha refresh