En
تاریخ : يکشنبه 22 بهمن 1396
کد 5357

معاون رئیس‌جمهور:

انقلاب اسلامی استقلال واقعی را در کشور معنی کرد/ امید به زندگی مردم ایران افزایش یافته است

معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران استقلال واقعی را در کشور معنی کرد، گفت: امید به زندگی مردم ایران افزایش پیدا کرده است.

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر شهرستان قرچک، معصومه ابتکار  در جشن انقلاب که در روستای قشلاق جیتوی شهرستان قرچک برگزار شد، اظهار داشت: این جشن و انقلاب مطلق به همه مردم است و مسؤولان نظام خادم ملت هستند که وظیفه خدمت‌گذاری را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه یاد شهدای انقلاب اسلامی ایران را که در راستای اقتدار، عزت و سربلندی مردم به درجه رفیع شهادت نائل آمدند،گرامی می‌داریم، افزود: انقلاب اسلامی ایران استقلال واقعی را در کشور معنی کرد که شما مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی می‌توانید آزادانه فرد محبوب خود را در انتخابات انتخاب کنید.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: مهم‌ترین رویکرد دولت در نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش برای بهبود شرایط زنان و مردان جامعه است و مهم‌ترین موضوع اشتغال جوانان به‌خصوص اشتغال زنان خانه‌دار است.

ابتکار تصریح کرد: دولت برنامه‌هایی را تبیین کرده که جوانان در مدارس و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش لازم و کارآفرینی را ببینند و برای خود اشتغال‌زایی پایدار ایجاد کنند و دولت از اشتغال پایدار حمایت خواهد کرد.

وی تأکید کرد: ایجاد اشتغال پایدار روستایی مورد حمایت جدی دولت است که در این خصوص وام‌هایی با سود کم به روستاییان پرداخت می‌شود.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: دولت مواظب ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان این کشور است و اقدامات مناسب و خوبی در این خصوص در نظر گرفته‌ شده است.

ابتکار به بنیان خانواده اشاره کرد و گفت: در خانواده‌ای که محبت و دوستی بین اعضای خانواده باشد، می‌توانند در مقابل آسیب‌های اجتماعی ایستادگی کنند.

وی گفت: آموزه‌های دینی را در خانواده خود به فرزندان خود آموزش دهید تا بنیان خانواده استحکام بیش‌تری داشته باشد.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار داشت: اگر به حوزه‌های اجتماعی و بنیان خانواده تأکید داریم، می‌خواهیم خانواده‌های اسلامی در کشور از استحکام بیشتری برخوردار باشند.

ابتکار اظهار داشت: اگر برای جوانان اشتغال‌زایی کنیم و مشکلات جوانان را برطرف سازیم، سن ازدواج جوانان کاهش پیدا می‌کند و مسؤولان شهرستان باید به بحث بنیان خانواده اهتمام داشته باشند.

وی افزود: دولت برای پیشرفت جامعه تمام تلاش خود را به کار گرفته و با در نظر گرفتن فرمایشات رهبری روبه‌جلو حرکت می‌کند.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تحولات اجتماعی کشور چشمگیر بوده و امید به زندگی مردم ایران 25 سال افزایش پیدا کرده است.

ابتکار گفت: سطح سواد مردم از 50 درصد به 90 درصد رسیده و پیشرفت بانوان در این زمینه دوچندان بوده و افراد بازمانده از تحصیل کاهش 100 درصدی داشته و این اقدامات به کمک مردم و مسؤولان انجام شده است.

وی افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جمله ما می‌توانیم را کاملاً معنی کردیم که ما خواستیم و توانستیم که پیشرفت کنیم.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دشمن در حال فتنه‌انگیزی و نامیدکردن مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است؛ باید دست‌به‌دست هم دهید تا جواب محکمی در راهپیمایی 22 بهمن به دشمنان نظام داده و نشان دهید که همیشه پشتیبان انقلاب اسلامی ایران هستید.

در پایان این مراسم از یک خانواده شهدای مدافع حرم و دو فرزند شهید نخبه تجلیل شد.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 22 بهمن 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 74