En
تاریخ : يکشنبه 22 بهمن 1396
کد 5359

نمایشگاه صنایع‌دستی قرچک توسط معاون رئیس‌جمهور افتتاح شد

نمایشگاه توانمندی‌های صنایع‌دستی قرچک توسط معاون ریاست جمهوری در روستای قشلاق جیتو افتتاح شد.
به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر شهرستان قرچک، در جریان سفر معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نمایشگاه توانمندی‌های شهرستان قرچک در حوزه صنایع‌دستی در روستای قشلاق جیتو افتتاح شد.

در این نمایشگاه غرفه‌هایی شامل صنایع‌دستی، فرهنگ و هنر، قالی‌بافی، دستاوردهای کشاورزی و غرفه اصحاب رسانه بر پا است.

حسین عباسی بخشدار مرکزی شهرستان قرچک در حاشیه افتتاح هدف از برگزاری نمایشگاه را پیشبرد اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در حوزه زنان سرپرست خانوار روستایی، صنایع‌دستی و دستاوردهای کشاورزی عنوان کرد.

وی افزود: به‌منظور معرفی دستاوردهای روستاییان شهرستان قرچک به شهروندان در بخش‌های مختلف، این نمایشگاه برپاشده است که توسط معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افتتاح شد.

عباسی خاطرنشان کرد: در جهت منویات مقام معظم رهبری و دستورات رئیس‌جمهور در روستای قشلاق دوم کارگاه قالی‌بافی با اشتغال زنان خانه‌دار راه‌اندازی شده است و سعی داریم در مابقی روستاها این مهم را انجام دهیم.

بخشدار مرکزی قرچک بیان داشت: در حال حاضر تعداد 40 نفر از بانوان خانه‌دار در این کارگاه آموزش می‌بینند و پس از کسب مهارت لازم امکانات لازم در اختیار این سرپرستان خانوار قرار می‌گرید تا در منازل به کسب درامد بپردازند.

معاون رئیس‌جمهور پس‌ازاین برنامه، در مراسم جشن انقلاب اسلامی حضور می‌یابد و پس‌ازآن مرکز اورژانس اجتماعی را در اداره بهزیستی شهرستان قرچک افتتاح خواهد کرد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری امروز به‌منظور افتتاح پروژه‌های دهه مبارک فجر به شهرستان قرچک سفرکرده است.
 
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 22 بهمن 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 127