En
تاریخ : سه شنبه 24 بهمن 1396
کد 5367

فرماندار قرچک:

افراد نالایق از مسؤولیت خود کناره‌گیری کنند/ مسؤولان با مردم صادق باشند

فرماندار شهرستان قرچک با بیان اینکه فردی که لیاقت خدمت در نظام اسلامی را ندارد، باید از مسؤولیت خود کنار برود، گفت: مسؤولان باید با مردم صادق باشند.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قرچک، مسعود مرسل پور به همراه بخشدار مرکزی، شهردار، اعضای شورای شهر و دیگر مسؤولین به‌منظور بررسی مشکلات منطقه باقرآباد در جمع مردم این منطقه در حسینیه حضرت مهدی (عج) گفت: خروش مردم ایران اسلامی و به‌ویژه شهرستان قرچک در 22 بهمن نشان داد که همیشه پشت نظام و رهبری ایستاده‌اند.

وی گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) تحول بزرگی در جهان ایجاد کرد و مردم ما چهلمین بهار آزادی را باشکوه‌تر از سال‌های قبل جشن گرفتند.

فرماندار قرچک بابیان اینکه رشد آموزش‌وپرورش امروزه بعد از انقلاب زبانزد است، اظهار داشت: سواد و دانش در زمان طاغوت ۵۰ درصد بود و مردم ایران در زمان انقلاب بی‌سواد بود و هم‌اکنون بالای ۹۰ درصد مردم کشور باسواد هستند.

مرسل پور بابیان اینکه در نانوفنّاوری به پیشرفت‌های بزرگی کسب کردیم، بیان داشت: ایران اسلامی بعد انقلاب در تجهیزات و علم پزشکی بسیار پیشرفت کرده است. در آن زمان پزشکان هندی و پاکستانی در کشور طبابت می‌کردند و بعد انقلاب خدمات پزشکی در کشور بسیار بالا است و هم‌اکنون ارزان‌ترین خدمات پزشکی در منطقه و دنیاداریم.

وی گفت: در حوزه خدمات عمومی نظیر حمل‌ونقل، انرژی، دانشگاه و ... بعد از انقلاب سیر پیشرفت راداریم و دولت‌ها زحمات زیادی در این حوزه کشیدند. هرلحظه اراده کنیم می‌توانیم با بهترین امکانات سفر کنیم و یا به کشورهای دیگر دنیا برویم.

فرماندار شهرستان قرچک تصریح کرد: در حوزه دانش و پژوهش در زمان رژیم شاهنشاهی بسیار ضعیف بودیم، دانشگاه‌ها کم بود و بعد از انقلاب، ایران با ٢٦٤٠ دانشگاه ٥ برابر کشورهای پیشرفته دانشگاه دارد و هم‌اکنون ۴ هزار دانشجو در حال تحصیل هستند و هر خانواده بگردیم یک دانشجو وجود دارد.

مرسل پور بیان داشت: اقدامات فرهنگی در سطح جامعه بعد از انقلاب بالا رفته است و امروز می‌بینید که در حوزه فرهنگ و هنر حرفی برای گفتن داریم.

وی گفت: استکبار جهانی با تحریم، جنگ نتوانست کشور ما را تهدید کند و نظام اسلامی پابرجا و روبه‌پیشرفت است.

فرماندار قرچک به مشکلات موجود در سطح کشور اشاره کرد و افزود: مشکلات در جامعه زیاد است و باید همه دست‌به‌دست هم دهیم تا مشکلات را برطرف کنیم و یکدیگر را تخریب نکنیم.

وی بابیان اینکه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص اتحاد تأکید فراوانی دارند، تأکید کرد: در کشور به وحدت و اتحاد در بین تمامی گروه‌های سیاسی نیازمندیم و بعضی‌ها طعم قدرت را چشیده‌اند و از نعمت خون شهدا سو استفاده می‌کنند و در جهت منافع خودشان حرکت می‌کنند.

مرسل پور تصریح کرد: بعد از انقلاب در ایران اسلامی استقلال و آزادی داریم و همه آحاد جامعه بر سر مسائل آزادانه بحث و تبادل‌نظر می‌کنند و این آزادی بیان است.
فرماندار شهرستان قرچک تأکید کرد: در زمان رژیم شاهنشاهی در سیاست‌های خارجی ۱۰۰ درصد وابسته غرب بودیم و بعد از انقلاب در سیاست خارجی حرفی برای گفتن داریم.

وی گفت: دلسوزان نظام مردم هستند و کسی که شرایط لازم را نداشته باشد، لیاقت خدمت در نظام را ندارد و باید از مسئولیت خود کنار برود تا دیگران اداره امور را به دست بگیرند.

مرسل پور بابیان اینکه مسؤولین با مردم صادق باشند و آن‌ها را فریب ندهند، اظهار داشت: در شهرستان قرچک تلاش دولت در روستاها بی‌نظیر بوده است و اگر مشکلاتی هم در حوزه‌های مختلف وجود دارد به کمک همدیگر رفع نماییم.

فرماندار قرچک بابیان اینکه در حوزه شهری شهرداری و شورای اسلامی شهر کارهای بزرگی انجام‌شده است، تصریح کرد: در ایام‌الله دهه فجر سوله مدیریت بحران شهری قرچک بااعتباری بالغ‌بر ۷۰۰ میلیون تومان، فرهنگ‌سرای پوئینک بااعتبار ۱۵ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۷۰۰ مترمربع در ساختمانی دوطبقه، دو سرای محله در زمینی به مساحت ۴۱۰ مترمربع در ساختمان دوطبقه با هزینه اعتباری هرکدام ۹ میلیارد ریال کلنگ زنی شد و هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید و با حضور معاون استاندار تهران سه زمین چمن مصنوعی فوتبال هرکدام در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع و بااعتبار بالغ‌بر ۶۰ میلیون تومان ساخته و به بهره‌برداری رسید.

وی بابیان اینکه در روستاهای شهرستان قرچک نیز کارهای بسیار خوبی مانند سینمای 6 بعدی، بوستان، ساختمان چندمنظوره، آسفالت معابر، نصب ست‌های ورزشی، کارگاه قالی‌بافی و ... انجام‌شده است، افزود: در دهه فجر انقلاب اسلامی، فرهنگسرا و ساختمان چندمنظوره دهیاری داودآباد، پروژه شبکه جمع‌آوری فاضلاب روستای ولی‌آباد با بااعتباری بالغ‌بر ۱۱ میلیارد تومان توسط معاون استاندار و فرهنگسرا و ساختمان چندمنظوره دهیاری قشلاق جیتو بااعتباری بالغ‌بر 27 میلیارد ریال توسط معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری کلنگ زنی شد که امیدواریم در هفته دولت این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسند.

مرسل پور در پایان از شهردار و اعضای شورای شهر خواست تا مشکلات موجود در منطقه باقرآباد را بررسی و حل نمایند تا شاهد رشد و شکوفایی در این منطقه باشیم.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 بهمن 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 79