En
تاریخ : دوشنبه 21 اسفند 1396
کد 5469

دادستان قرچک:

جامعه‌ای موفق خواهد شد که فرهنگ‌سازی در آن صورت گیرد

دادستان شهرستان قرچک گفت: جامعه‌ای موفق خواهد شد که فرهنگ‌سازی در آن جامعه صورت گرفته باشد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قرچک، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احد الله سینکایی در آخرین جلسه شورای اداری مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان قرچک اظهار داشت: خوشحالم که در یک فضای آموزشی و فرهنگی هستم و امیدوارم که این همکاری باعث رشد و پیشرفت جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهرستان شود.

وی گفت: حقوق عام و پیشگیری در خیلی از کشورهای پیشرفته موردبحث قرارگرفته است و حقوق عام توسط حکومت و دولت این حقوق را به نحو احسن انجام می‌دهد.
سینکایی تصریح کرد: حقوق عام تحت نظارت دولت و دست رئیس‌جمهور است و رسیدگی به این موضوع توسط مسوولان اجرایی انجام می‌شود.

دادستان شهرستان قرچک افزود: در کشور ما قوانین حقوق عام یعنی مردم در اختیار دادستان که به‌عنوان مدعی‌العموم قرار دارد، دادستان باید به این موارد رسیدگی کند و اجازه ندهد که حق کسی پایمال شود.

وی بیان داشت: کارکرد حوزه و دانشگاه در خصوص بیت‌المال و حقوق مردم ضعیف بود و دانشجویان برنامه خاصی در این حوزه ندارند.

سینکایی گفت: اگر مردم و مسوولان حقوق عامه را رعایت کنند، کشور پیشرفت خواهد کرد و به مردم نیز حقوق عامه آموزش داده شود.

دادستان قرچک تأکید کرد: فرهنگ حقوق عام را در بین مردم نهادینه کنیم و مردم را در راستای قانون مداری ترویج دهید.

سینکایی اظهار داشت: جامعه‌ای موفق خواهد شد که فرهنگ‌سازی در آن جامعه صورت گرفته باشد، آموزش‌وپرورش بحث فرهنگ‌سازی را انجام دهد تا جامعه پیشرفت کند.

وی گفت: معلمان و مدیران آموزش‌وپرورش فرهنگ‌سازی را در مدارس انجام دهند، نقش‌پذیری دانش آموزان در دوران تحصیل صورت می‌گیرد و این حرکت جهادی از آموزش‌وپرورش صورت گیرد.

دادستان قرچک گفت: اگر در جامعه آموزش‌وپرورش موفق باشد جامعه پیشرفت می‌کند، مدیران و معلمان باید به دانش آموزان و معلمان یاد دهند که چگونه رفتار کند.

وی خطاب به مسوولان اجرایی و مسوولان نهادهای فرهنگی کشور و شهرستان گفت: به‌جای هزینه کردن برای کم کردم جرم و جنایت، دست‌به‌کار شوید و این هزینه‌ها را در کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌کارگیرید تا هم کشور پیشرفت کند، جامعه عاری از حرم و جنایت شود و این کار کردن باید جهادی باشد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 21 اسفند 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 60