En
تاریخ : سه شنبه 22 اسفند 1396
کد 5470

فرماندار قرچک تاکید کرد:

نیمی از مشاغل و مدیریت های جامعه باید در دست بانوان باشد

فرماندار شهرستان قرچک گفت: عده ای نپذیرفته اند که زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل میدهند و باید نیمی از مشاغل و مدیریت های جامعه را در بخش های مختلف به زنان واگذار شود.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قرچک، مسعود مرسلپور در کارگاه آموزشی توانمندسازی سرپرست خانوار شهرستان قرچک که در محل کانون ملائک برگزار شد، اظهارداشت: در آیات، روایات، کلام ائمه، بزرگان دین، جامعه شناسان و فعالین تعلیم و تربیت، جایگاه متعالی زن و خانواده بسیار ارزشمند و بالا مشخص شده است.

وی افزود: عجین بودن کلمه زن و خانواده در تمام موضوعات بیانگر اهمیت نقش زنان در خانواده، محبت، مودت، ایثار، توجه و غیره بوده است.
فرماندار قرچک تصریح کرد: زنانی در جامعه اسلامی موفق هستند که توسعه گرا، عدالت محور و تحول گرا باشند و افراط و تفریط نداشته باشند.

مرسلپور بیان داشت: ما در مقطع ای در دنیا زندگی میکنیم که تحولات پر شتاب و سریع است، سرعت تغییرات و تحولات به قدری بالا است که گاهی اوقات شخص متحول گر شاید براش قابل تصور نباشد که این تحول به سرعت در این جامه و در این دنیا نفوذ و رسوخ کرده است.

وی گفت: دنیای ارتباطات فرصتی است برای جامع جهانی، دنیای ارتباطات اگر درست استفاده شود، فرصتی است مثال زدنی و تهدیدی هم نیست، این دنیای ارتباطات خصوصا در بحث تعلیم و تربیت در بخش اسلامی خیلی می تواند به زنان کمک کند، خوب است که ما شیوه و روش صحیح و اصولی را از این دنیای ارتباطات برای فرزندان داشته باشیم.

فرماندار شهرستان قرچک اظهار داشت: ما نمیتوانیم بگوییم در جامعه امروزی زندگی میکنیم، اما شیوه رفتاریمون را طوری انجام دهیم که فرزندمان از شبکه های اجتماعی استفاده نکنند، از تلفن همراه استفاده نکنند، و تلفن همراه و شبکه های اجتماعی نداشته باشند و فضای مجازی لازمه های زندگی امروز است.

مرسلپور تاکید کرد: در بحث تعلیم و تربیت باید توجه ویزه داشته باشیم، اگر شبکه اجتماعی را به دانش آموزان آموزش ندهیم، آنها مخفیانه وادر فضای مجازی می شوند و این یک خطر بزرگ است و کج روی اجتماعی ایجاد میشود.

وی افزود: سازمانهای مردم نهاد که به برکت جمهوری اسلامی ایران، در دوره دولت اصلاحات و دوره دولت یازدهم و دوازدهم از رشد کمی و کیفی برخودار بوده است. در شهرستان قرچک 40 درصد رشد سازمانهای مردم نهاد را داشته ایم.

فرماندار شهرستان قرچک گفت: دولت جایگاه زن و مقام زن را از نظر تعالیم اسلامی نگاه کرده است و در جهت استفاده مدیریتی از بانوان بیشتر استفاده میکند و بیشترین مدیریت ها را نسبت به دولت های قبل به بانوان واگذار کرده است.

وی عنوان داشت: شاخص فساد در دولت هفتم و هشتم و در سال 2003 رتبه ایران از میان 176 کشور 78 بوده است، به نسبت کشورهای در حال پیش رفته ایران از جایگاه مطلوبی برخوردار بود. ولی در دولت نهم و دهم متاسفانه از بین 176 کشور ما به رتبه 168 سقوط کردیم، شاید بشود گفت بخشی بخاطر این بوده است، رفتارهای جامعه یکسان نبوده است. در دولت یازدهم و دوازدهم در سال 2015 و با کارگیری همه استعدادها و ترکیب جنسیتی از 168 به 130 رسیدیم، ارتقاع جایگاه پیدا کردیم و همچنان این جایگاه رو به پیشرفت است.

مرسلپورخطاب به بانوان تاکید کرد: عده ای در کشور تلاش دارند، بدون رعایت مسائل و منافع ملی و در جهت مسائل جناهی و فردی بی انگیزگی، بی تفاوتی و ناامیدی ایجاد کنند و هنوز عده ای نپذیرفته اند که زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل میدهند و باید نیمی از مشاغل و مدیریت های جامعه را در بخش های مختلف به زنان واگذار شود.

گفتنی است کارگاه آموزشی توانمندسازی سرپرست خانوار شهرستان قرچک با حضور مسعود مرسلپور فرماندار، حسین ابویسانی مشاور فرماندار در امور ایثارگران و مدیر روابط عمومی فرمانداری، منیره لطیفی مهر مشاور فرماندار در امور بانوان در محل کانون ملائک برگزار شد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 اسفند 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 76