En
تاریخ : سه شنبه 22 اسفند 1396
کد 5476

فرماندار قرچک:

مبارزه با آسیب‌های اجتماعی عزم جدی مسؤولین و مردم را می‌طلبد

فرماندار شهرستان قرچک گفت: مبارزه با آسیب‌های اجتماعی عزم جدی مسؤولین و مردم را می‌طلبد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قرچک، مسعود مرسل پور در جلسه‌ای که با مدیران مراکز بهبودی اقامتی، مراکز سلامت روان و مراکز مددکاری اجتماعی شهرستان قرچک با حضور سید حمیدرضا نعمتی رئیس اداره بهزیستی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: دنیا مسیر تحول قرار دارد، همراه با این تحول، نکات مثبت خوب و نکات منفی دارد، یکی از این نکات منفی این است که مسیر تحول و گاهی اوقات به‌عنوان یک پروژه مثبت تلقی نمی‌کنیم و می‌گذاریم به‌عنوان یک تهدید شود، وقتی تبدیل به تهدید شود ناهنجاری‌های اجتماعی ایجاد می‌کند.

وی افزود: آسیب‌های اجتماعی یک وجه نیست، چند وجه ای است، علت و معلول است و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی عزم جدی مسؤولین و مردم را می‌طلبد.

فرماندار شهرستان قرچک بیان داشت: در هیچ جای دنیا دولت‌ها در مقابل آسیب‌های اجتماعی موفق عمل‌نکرده‌اند، این مردم هستند که موفق هستند. در بحث آسیب‌های اجتماعی، در کشور ما و هرجایی که مردم درصحنه حاضر شوند، دولت و نظام موفق است.

مرسل پور خاطرنشان کرد: هیچ دولتی به‌تنهایی در بحث مبارزه با آسیب‌های اجتماعی موفق نبوده است بلکه با مشکلات جدی و حادی مواجه بوده است، مردم صف اول مبارزه با آسیب‌های اجتماعی هستند و دولت و حاکمیت وظیفه‌دارند در این خصوص سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت کنند.

وی گفت: آسیب‌های اجتماعی شمشیر دو لبه است، در برخورد، مقابله و تبلیغ علیه این موضوع بایستی ظرفیت‌های لازم باشد. در مراکز نگهداری از معتادین بایستی مراکز محله محوری درست شود.

فرماندار قرچک اظهار داشت: در بحث اعتیاد و طلاق در سطح کشور مشکل‌داریم و این مشکلات باید به برنامه‌ریزی خوب و مستمر ریشه‌یابی شود و یکی از معضلات طلاق در خانواده‌ها این است که قبل از ازدواج مشاوره خوب انجام نمی‌شود.

مرسل پور افزود: هر چی که علم در دنیا پیشرفت کند، ما با معضلات اجتماعی بیشتری مواجه هستیم، برای مبارزه با این معضلات باید خودمان را مسلح کنیم.

وی گفت: آسیب‌های اجتماعی تنها برای دیگران نیست، پشته درب منزل همه ما است و می‌تواند وارد منزل ما هم شود و اگر با این معضل مبارزه و مقابله نشود، در آینده مشکلات بیشتری گریبان گیر همه ما خواهد شد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 اسفند 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 101