En
تاریخ : سه شنبه 22 اسفند 1396
کد 5478

معاون فرماندار قرچک:

نقش مؤثر خبرنگاران در آگاه‌سازی شهروندان از خطرات چهارشنبه آخر سال

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: خبرنگاران نقش مؤثری در مقوله آگاه‌سازی شهروندان از خطرات چهارشنبه آخر سال دارند.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قرچک، علیرضا رشیدیان در جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک با محوریت پیشگیری از حوادث احتمالی چهارشنبه پایان سال و پیش‌بینی تسهیلات سفرهای نوروزی 97 که با حضور محسن شریف شهردار و دیگر اعضا این شورا در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال و به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه اتفاق ناگوار اداره مخابرات متن پیام ارسال‌شده توسط دبیرخانه ستاد هماهنگی مدیریت بحران را از طریق تلفن ثابت به شهروندان سطح شهرستان ارسال نماید.

وی افزود: با توجه به نقش مؤثر خبرنگاران در مقوله آگاه‌سازی شهروندان از معایب و خطرات استفاده از مواد محترقه و آتش‌زا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی راه‌کارهای مفید در ترغیب مردم به عدم استفاده از این مواد خطرناک را عملیاتی و در اختیار خبرنگاران قرار دهد.

معاون فرماندار قرچک تأکید کرد: با توجه به چهارشنبه پایان سال و تعطیلات نوروزی، اداره بهداشت و درمان شهرستان تمهیدات لازم برای ذخیره‌سازی دارو در سطح شهرستان را در دستور کار قرار داده و همچنین اقدام لازم در خصوص نوبت‌بندی درمانگاه‌ها و پایگاه‌های اورژانس را معمول نماید.

رشیدیان تصریح کرد: با توجه به‌ضرورت کنترل کیفی عرضه محصولات نظیر گوشت، مرغ، ماهی و غذاهای مورد عرضه در رستوران‌های سطح شهرستان و سایر موارد به‌ویژه در ایام تعطیلات، اداره بهداشت و درمان ضمن آماده‌باش، نسبت به سرکشی و کنترل مستمر و مضاعف اقدام نماید.

وی تأکید کرد: تمامی ادارات و نهادهای مستقر در شهرستان، امکانات و تجهیزات لجستیکی از قبیل دیزل ژنراتور، لودر و غیره در صورت عیوب و نقص اقدام عاجل پیرامون رفع نقص و تعمیر تجهیزات در دستور کار قرار داده تا در مواقع موردنیاز ضروری بدون فوت وقت مورداستفاده قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان قرچک اظهار داشت: به‌منظور کنترل کمیت و کیفیت اجناس مجاز مورد عرضه از سوی صنوف مختلف در سطح شهرستان، کارگروهی متشکل از نمایندگان دستگاه قضایی، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، صنعت معدن و تجارت، نسبت به بازدید و سرکشی از تمامی صنوف را در دستور کار قرار داده و با افرادی که مبادرت به ارائه اجناسی از قبیل مواد محترقه، مواد غیرمجاز و غیرقانونی می‌نمایند برخورد قانونی شود.

گفتنی است، جلسه شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچك با حضور لیست اسامی پیوست به ریاست علیرضا رشیدیان معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور محسن شریف شهردار و دیگر اعضا این شورا در محل فرمانداری تشکیل شد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 اسفند 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 50