En
تاریخ : چهارشنبه 23 اسفند 1396
کد 5482

معاون فرماندار قرچک:

برنامه اصلی اقدامات پدافند غیرعامل آموزش و فرهنگ‌سازی است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک بابیان اینکه برنامه اصلی اقدامات پدافند غیرعامل آموزش و فرهنگ‌سازی است، گفت: امروزه نوع و شیوه تهدیدات دشمن از حالت فیزیکی و نظامی خارج‌شده و آنان با استفاده از همه راه‌های نفوذ مانند مسائل غذایی، آب‌وهوا و بهره‌گیری از دانش انفورماتیک، مسائل بهداشتی، زیرساخت‌ها، نیروی انسانی و سرمایه‌های اصلی در هر کشوری را مورد تهدید قرار می‌دهد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قرچک، علیرضا جعفری در جلسه ستاد پدافند غیرعامل شهرستان قرچک اظهار داشت: محور و هدف اصلی پدافند غیرعامل ساماندهی شرایط کشور و وضعیت داخلی به‌گونه‌ای است که کمترین آسیب از حملات و تهاجم دشمنان به این تشکیلات وارد شود.

وی با اشاره به وجود تهدیدات دائمی دشمنان و معاندان نظام افزود: وظیفه ما ایجاد آمادگی در همه ابعاد و غیرقابل تأثیرناپذیری از اقدامات مخرب دشمن است به شکلی که آنان ضریب موفقیت خود در تهاجم به کشور را در کمترین مقدار ممکن ببینند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک بابیان اینکه برنامه اصلی اقدامات پدافند غیرعامل آموزش و فرهنگ‌سازی است، افزود: امروزه نوع و شیوه تهدیدات دشمن از حالت فیزیکی و نظامی خارج‌شده و آنان با استفاده از همه راه‌های نفوذ مانند مسائل غذایی، آب‌وهوا و بهره‌گیری از دانش انفورماتیک، مسائل بهداشتی، زیرساخت‌ها، نیروی انسانی و سرمایه‌های اصلی در هر کشوری را مورد تهدید قرار می‌دهد و زمینه‌های آسیب‌پذیری را در کشورها و دولت‌های غیرهمراه فراهم می‌کنند. بنابراین ما موظفیم ضمن حفظ هوشیاری و آمادگی خود تدابیر و تمهیداتی اتخاذ کنیم که شرایط امن برای جامعه و فعالیت‌های موردنیاز فراهم گردد.

جعفری با اشاره به روند شکل‌گیری شورای فرعی پدافند غیرعامل شهرستان گفت: ما پس از دریافت مکاتبات مقامات استان مبنی بر لزوم تشکیل شورای فرعی در شهرستان بلافاصله شورا را تشکیل دادیم و احکام اعضا را صادر هم‌چنین کارگروه‌های تخصصی را راه‌اندازی کردیم.

وی به برگزاری برنامه‌های متنوع برای برگزاری هفته گرامی دشت پدافند غیرعامل اشاره کرد و افزود: در این مدت ضمن شناسایی برخی موارد و عوامل خطرساز برای شهرستان با همراهی اعضا شورای فرعی از برخی اماکن و تأسیسات به‌ویژه در حوزه زیستی و سلامت شهرستان بازدید شد.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک تصریح کرد: با دعوت از کارشناسان برخی عوامل خطرساز را شناسایی و دستگاه‌های ذی‌ربط را مکلف کردیم که اقدامات جدی و سریع خود را برای کاهش و حذف این عوامل شروع نمایند.

جعفری در پایان افزود: در سال 97 نیز با اتخاذ تصمیمات کاربردی به مقوله پدافند غیرعامل خواهیم پرداخت و تلاش خواهیم کرد که اهداف عالی نظام را در حوزه پدافند غیرعامل در سطح شهرستان به اجرا درآوریم.

گفتنی است جلسه ستاد پدافند غيرعامل شهرستان قرچک به ریاست علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و با حضور علیرضا جعفری معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، روسای ادارات خدمت رسان و دیگر اعضا این ستاد در محل فرمانداری تشکیل شد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 اسفند 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 79