En
تاریخ : يکشنبه 19 فروردين 1397
کد 5508

مدیر شبکه بهداشت و درمان قرچک:

معدوم بیش از یک‌تن مواد خوراکی فاسد در طرح سلامت نوروزی قرچک

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک گفت: یک‌تن و هفت‌صد کیلوگرم مواد خوراکی غیرقابل‌مصرف در طرح سلامت نوروزی شهرستان قرچک ظرف مدت 30 روز معدوم شد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قرچک، حسین لیاقت دار در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در طرح سلامت نوروزی شهرستان قرچک از 15 اسفند 96 تا 15 فروردین 97 به‌طور میانگین 5 اکیپ بازرسی و 1 اکیپ نظارتی روزانه 12 ساعت از کلیه مراکز تهیه توزیع مواد غذایی بازرسی کردند.

وی گفت: در این مدت 2673 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی عمومی مورد بازدید قرار گرفت که از این تعداد 350 مورد اخطاریه غیر بحرانی و 4 مورد اخطاریه بحرانی برای مراکز و اماکن دارای نقص بهداشتی صادر و 17 مرکز متخلف مهروموم شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در طرح سلامت نوروزی، بازرسین بهداشت محیط مجهز به تجهیزات پرتابل جهت نمونه‌برداری از مواد غذایی بودند، 519 موردسنجش مواد غذایی با تجهیزات پرتابل صورت گرفت.

لیاقت دار افزود: در این مدت 54 مورد نمونه‌برداری از آب آشامیدنی و 2 مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی صورت گرفت که تعداد 951 موردسنجش کلر آب آشامیدنی و 919 مورد دارای کلر مطلوب بود که در این خصوص تعداد 11 مورد شکایات مردمی پیگیری شد.

وی گفت: 40 مورد بازدید مشترک با حضور بازرسیان ادارات صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی جهت نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مراکز عمومی انجام شد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 فروردين 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 65