En
تاریخ : يکشنبه 26 فروردين 1397
کد 5537

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

حمایت از شرکت های دانش بنیان حمایت از کالای ایرانی است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان حمایت از کالای ایرانی است.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قرچک، سورنا ستاری پیش از ظهر امروز در همایش حمایت از کالای ایرانی که در قرچک برگزار شد، اظهار کرد: قرچک دیار پدر من است و نسبت به این شهرستان آشنایی کاملی دارم.

وی بیان کرد: شهرستان قرچک در 70 سال پیش توسط فردی کارآفرین احداث شد، کسی که سابقه در عرفان دارد؛ حسن قرچکی کسی بود که بنیان شهرستان را نهاد و پدر من نیز در همین شهرستان و در روستای ولی‌آباد رشد کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به وضعیت شهید ستاری تصریح کرد: من کارگرزاده هستم و پدرم در کارخانه‌های آجر قرچک کار کرد و با سعی و تلاش به دانشگاه افسری راه یافت.

وی خاطرنشان کرد: شهید ستاری توسط حضرت امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده نیروی هوایی ارتش انتخاب شده و در این مسیر زحمات فراوانی کشید تا اینکه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

*با اعتقاد و ایمان کافی فعالیت کنیم

ستاری گفت: در خصوص انجام کار باید اعتقاد و ایمان کافی داشته باشیم و در این راستا با اقتدار و با قدرت گام بردارید.

وی اظهار کرد: جوانان قرچک باید شهید ستاری را که یک بچه یتیم بود الگوی خود قرار دهند و ببینید وی از ولی‌آباد قرچک به کجا رسید.

* جوانان کارآفرین و نخبه راه پیشرفت کشور هستند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: راه حل پیشرفت قرچک جوانان کارآفرین و نخبه هستند و این پیشرفت توسط جوانان این شهرستان باید محقق شود، بنابراین مسؤولان شهرستان و پدران و مادران مسیر پیشرفت جوانان و نخبه‌های قرچک را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: مردم ایران به دنبال استفاده از پول نفت و استخدام شدن در دستگاه‌های دولتی هستند، اگر با این رویه پیش برویم حال اقتصاد کشور همین‌گونه می‌‌ماند و پیشرفتی نمی‌کند.

*شهرک صنعتی قرچک باعث پیشرفت شهرستان می‌شود

ستاری با بیان اینکه اقدام جهادی و بزرگی در شهرک صنعتی قرچک صورت گرفته و آینده روشنی در پیش روی این شهرک است، خاطرنشان کرد: از مسؤولان شهرستان می‌خواهم از ورود دودکش‌های بزرگ به این شهرک صنعتی جلوگیری کنند و اجازه ندهند این محیط با مواد آلاینده خراب شود.

وی با بیان اینکه به‌ واسطه پول به جایی نخواهیم رسید، گفت: اقتصادی که با پول نفت می‌خواهد پیشرفت کند به جایی نخواهد رسید.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان در حال رشد و پیشرفت هستند، اظهار کرد: در چند سال گذشته اقداماتی مثبتی از سوی کارآفرینان صورت گرفته است که باعث شده اقتصاد کشور رو به جلو حرکت کند.

*حمایت از طرح‌های نخبگان در زمینه اشتغال‌زایی

وی بیان کرد: برای حمایت از اقدامات دانش‌بنیان نخبگان کشور معاونت فناوری ریاست جمهوری، طرح‌های نخبگان را مورد بررسی قرار می‌دهد و از بهترین طرح‌ها برای اشتعال و تولید حمایت می‌کند.

ستاری در پایان متذکر شد: پیشرفت شهرک صنعتی قرچک و راه‌اندازی و بهره‌برداری از کارخانه‌های مستقر در آن باعث حرکت رو به جلوی قرچک و آینده روشن برای این شهرستان است.

در این مراسم از جانباز 70 درصد هشت سال دفاع مقدس و 10 کارآفرین نمونه که در حوزه‌های روستایی و فرهنگی فعال بودند تجلیل به عمل آمد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 26 فروردين 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 50