En
تاریخ : دوشنبه 27 فروردين 1397
کد 5541

معاون فرماندار قرچک:

شعار امسال در جهت تولید داخلی و حمایت از آن شرایط اشتغال محقق می‌شود

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: شعار امسال که حمایت از کالای ایرانی نام دارد در جهت تولید داخلی و حمایت از آن شرایط اشتغال محقق می‌شود.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قرچک، علیرضا جعفری در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قرچک اظهار داشت: عملکرد کمیسیون در سال 96 نسبت به سال قبل بهتر بوده و در ارزیابی صورت گرفته توسط کمیسیون قاچاق استان رشد قابل‌ملاحظه‌ای داشته است و می‌توان این روند را با تلاش اعضاء کمیسیون و برگزاری گشت‌های مشترک به‌صورت جدی و تخصصی‌تر ادامه داد.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال جدید تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری گفت: این نام‌گذاری که دنباله‌ی همان اقتصاد مقاومتی است به معنی آن است که با تولید داخلی و حمایت از آن شرایط اشتغال را نیز فراهم آوریم و ازنظر علم اقتصاد می‌توان چنین عنوان کرد که مصرف‌کننده به دو عامل کیفیت و قیمت توجه ویژه‌ای دارد و بایستی این دو عامل توسط تولیدکنندگان داخلی لحاظ گردد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قرچک تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت ارز در اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری تأثیرات منفی در تولیدات داخلی داشته است و درصورتی‌که بخواهیم با اعمال تعرفه سنگین از ورود کالای خارجی جلوگیری کنیم بحث قاچاق کالا نیز افزایش می‌یابد که به اقتصاد داخلی ضربه وارد می‌کند و به‌منظور پیشگیری بایستی با مدیریت بین تولیدکننده‌های داخلی تولید کالای باکیفیت همراه با رقابت به وجود آورد.

در ادامه این جلسه مهدی وحدی رئیس اداره سیاسی فرمانداری شهرستان قرچک گزارشی از عملکرد کمیسیون در سال 96 به تفکیک تعداد جلسات، اهم موارد مطرح‌شده، عمده‌ترین مسائل کمیسیون، موارد پیش‌بینی‌شده و تعداد گشت‌های برگزارشده توسط اعضاء کمیسیون را ارائه کرد و در ادامه به برنامه زمان‌بندی جلسات کمیسیون در سال جاری اشاره نمود.

گفتنی است جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قرچک به ریاست مسعود مرسل پور فرماندار و با حضور علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و دیگر اعضا این جلسه در محل فرمانداری برگزار شد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 27 فروردين 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 29