En
تاریخ : سه شنبه 28 فروردين 1397
کد 5545

فرماندار قرچک:

ایجاد فرصت‌های شغلی جدید از مهم‌ترین وظایف کارگروه اشتغال قرچک است

فرماندار شهرستان قرچک گفت: ایجاد فرصت‌های شغلی جدید از مهم‌ترین وظایف کارگروه اشتغال قرچک است.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قرچک، اولین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان قرچك با محوریت تهیه سند اشتغال و سیمای اقتصادی و بروز رسانی اطلاعات توسط دستگاه‌های اجرایی به ریاست مسعود مرسل پور فرماندار و با حضور مصطفی زینت‌بخش معاون برنامه‌ریزی اداری مالی فرمانداری و ساير اعضاء در محل فرمانداري برگزار شد.

مسعود مرسل پور در این جلسه با تأکید به بیانات مقام معظم رهبری نام‌گذاری امسال بنام حمایت از کالای ایرانی، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید را از مهم‌ترین وظایف کارگروه برشمرد و افزود: اعضا کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان قرچك سه محور ایجاد اشتغال، آموزش، رصد کارگر و کارفرما را در دستور کار خود قرار دهند، که با دلسوزی و برنامه‌ریزی و نظارت مستمر بر فعالیت‌ها و تلاش شبانه‌روزی محقق خواهد شد.

وی بیان داشت: آشنایی کارجویان با محیط کسب‌وکار و کسب تجربه، آماده‌سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای عرصه اشتغال و کارآفرینی مستلزم ارائه آموزش دقیق است که تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی و انعقاد قرارداد با آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان اقدام نمایند.

فرماندار قرچک بابیان اینکه دستگاه‌های اجرایی نسبت به بروز رسانی اطلاعات جهت تدوین سند اشتغال و سیمای اقتصادی تلاش کنند، تأکید کرد: با توجه به اهمیت بروز رسانی اطلاعات در بخش اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با همکاری فرمانداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی نسبت به جمع‌بندی و تهیه سند اشتغال و اقتصادی شهرستان اقدام نمایند.

مرسل پور بیان داشت: به‌منظور اجرای طرح آموزش عمومی در شهرستان، شهرداری با همکاری اداره آموزش فنی و حرفه‌ای و دیگر دستگاه‌های مرتبط نسبت به ارائه طرح آموزش و توانمندی در شهرستان اقدام کند.

وی افزود: با توجه به پیشینه شهر قرچک و مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان تهران در خصوص ایجاد دهکده سفال در شهرستان، اداره میراث فرهنگی و صنایع‌دستی با همکاری اداره آموزش فنی و حرفه‌ای و شهرداری نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی سفال‌گری در سطح شهرستان اقدام نمایند.

فرماندار شهرستان قرچک در پایان اظهار داشت: با توجه به لزوم اجرای طرح کارورزی در سطح شهرستان، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با همکاری، اداره صنعت معدن و تجارت و اتاق اصناف نسبت به اطلاع‌رسانی به اصناف شهرستان در راستای آشنایی و اجرای طرح اقدام نمایند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 28 فروردين 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 67