En
تاریخ : يکشنبه 13 خرداد 1397
کد 5704

معاون فرماندار قرچک خبر داد

راه‌اندازی دهکده سفال قرچک در جهت حمایت از تولید داخلی

معاون برنامه‌ریزی اداری و مالی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: راه‌اندازی دهکده سفال در شهرستان قرچک به‌منظور حمایت از تولید داخلی و احیاء صنایع‌دستی در این شهرستان در دستور کار است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، مصطفی زینت‌بخش در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان قرچک که در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد، به‌منظور بهره‌مندی جامعه هدف از تسهیلات قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری اظهار داشت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‌های اجرایی نسبت به اطلاع‌رسانی به واجدین شرایط استفاده از تسهیلات کوشا باشند.

وی افزود: بنا به پیشنهاد فرماندار، راه‌اندازی دهکده سفال در شهرستان قرچک به‌منظور حمایت از تولید داخلی و احیاء صنایع‌دستی در این شهرستان در دستور کار است.

معاون برنامه‌ریزی اداری و مالی فرمانداری قرچک تصریح کرد: بر اساس تصمیمات مشترک وزارت جهاد کشاورزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ابلاغ توسط معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال به‌منظور بهره‌مندی دامداران و امکان خرید دام و تسهیلات اشتغال به ازای هر نفر شاغل تا 150 میلیون تومان پس از برسی کمیته فنی شهرستان و استان اعطاء می‌گردد.

زینت‌بخش خاطرنشان کرد: همچنین زنبورداران و پرورش دهنگان سایر ماکیان (شترمرغ، بوقلمون، کبک و بلدرچین) در دستور کار پرداخت تسهیلات است که متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از طریق جهاد کشاورزی شهرستان قرچک تشکیل پرونده نمایند که پس از بررسی پرورنده و اصل قانونی تسهیلات مذکور از محل منابع صندوق توسعه ملی پرداخت گردد.

وی گفت: تمامی فعالان اقتصادی و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران و همچنین کسانی که تمایل به استفاده از تسهیلات بانکی اشتغال‌زایی روستایی و عشایری می‌باشند با هر نوع فعالیت اقتصادی که هستند در سامانه کارا ثبت‌نام نمایند و شرایط استفاده از این تسهیلات را بررسی و در صورت واجد شرایط بودن تسهیلات بر اساس طرح و میزان اشتغال‌زایی پرداخت می‌گردد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 13 خرداد 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 74