En
تاریخ : دوشنبه 21 خرداد 1397
کد 5720

رئیس شورای شهر قرچک خبر داد:

حل مشکلات مدارس قلع‌ و قمعی قرچک/ مدرسه عترت بازگشایی می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر قرچک گفت: به‌زودی مشکلات مدارس قلع‌ و قمعی قرچک حل خواهد شد و یکی از آنها مدرسه عترت است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، ایرج شیرنژاد در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش این شهرستان اظهار کرد: در خصوص زیباسازی و رنگ‌آمیزی جداره‌ بیرونی مدارس و علائم ترافیکی، خط‌کشی عابر پیاده و مکان‌هایی که در محورهای اصلی شهر قرار دارد، شهرداری طبق سال‌های گذشته پیگیری می‌کند تا با کیفیت بیشتر و بهتری انجام شود.

وی بیان کرد: آماده‌سازی برخی از مدارس به دلیل کمبود بودجه و مسائل مالی در پروژه مهر اتفاق نخواهد افتاد و به زمان دیگر موکول می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قرچک با بیان اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهر موظف هستند مدارس شهری را پوشش دهند، تصریح کرد: از شورای آموزش‌ و پرورش درخواست می‌کنیم از ظرفیت بخشداری، دهیاری و شورای روستا برای زیباسازی مدارس روستایی استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر در شهر قرچک هم‌ مدرسه‌ای برای زیباسازی مدنظر است که باید توجه ویژه‌ای به آن شود، به شهرداری اعلام شود تا آن مشکلات مدرسه حل شود.

شیرنژاد در خصوص رفع مشکلات مدارس قلع‌وقمعی شهر قرچک خبر داد و افزود: در مورد مشکلات مدارس قلع‌ و قمعی شهر قرچک، رونوشت نامه به دست شورا و شهرداری رسید و فرمانداری و مدیر آموزش‌ و پرورش در حال مستندسازی اسناد مالکیت این مدارس هستند و به‌زودی مشکلات این مدارس حل خواهد شد.

وی گفت: در خصوص مدارسی همچون مدرسه عترت که شهرداری با پیشنهاد شورای آموزش‌ و پرورش بخشی از مدرسه را تغییر کاربری به تجاری مسکونی داد تا اینکه مالک مابقی عرصه و اعیان ملک را به آموزش‌ و پرورش واگذار کند، اگر مصوبه‌ این مورد به دست شورای اسلامی شهر برسد سریعاً به آموزش‌ و پرورش ابلاغ خواهیم کرد تا کارهای نهایی هم به‌ سرعت انجام شود و مدرسه را در اختیار بگیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر قرچک اظهار کرد: این مدرسه در بخش‌هایی نیاز به هزینه دارد تا بخشی که تغییر کاربری داده‌ شده بود مجدداً در مهرماه به مدار آموزشی برگردد، این مدرسه یکی از بزرگ‌ترین مدارس شهر قرچک بود که هم روستا را پوشش می‌داد و هم بخشی از شهر را زیر پوشش داشته است.

وی بیان کرد: در مورد مدارس عمار و شرافت هم شورای شهر و شهرداری این آمادگی را دارد تا مشکل مدارس را حل کند اما خواهش ما از فرماندار این است که قول خارج از حدی به شورای شهر و شهرداری داده نشود، همچون مدرسه عترت آمادگی نهایت همکاری را داریم تا این مشکل هم حل‌ و فصل شود.

شیرنژاد از فرماندار و رئیس آموزش‌ و پرورش قرچک درخواست کرد که مشکل اعزام علیرضا هاشمی دانش‌آموز نخبه قرچکی به مسابقات جهانی دو کشور کره جنوبی و کرواسی حل شود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 21 خرداد 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 81