En
تاریخ : دوشنبه 4 تير 1397
کد 5750

فرمانده انتظامی قرچک:

اعتیاد سبب افزایش سرقت های خرد می شود/خانواده مهمترین مرکزپیشگیری

فرمانده انتظامی قرچک با بیان این که خانواده مهم ترین مرکز پیشگیری از اعتیاد است، گفت: اعتیاد سبب افزایش سرقت های خرد می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، سرهنگ علی موسی پور در همایش پیشگیری از مواد مخدر که در سالن اجتماعات کانون فرهنگی تربیتی ملایک برگزار شد، اظهار داشت: هر جرمی که اتفاق می افتد، قطعا هزینه هایی برای نظام دارد، باید همکاران انتظامی و قضایی پیگیر باشند تا جرم کشف شود، و زمانی که جرم کشف شد، باید پیگیری کنند تا متخلف مجازات شود.

وی سپس به عواقب مجازات جرم اشاره کرد و گفت: باید پیگیری کنیم تا جرم اتفاق نیفتد تا این هزینه ها را در پی نداشته باشد.

فرمانده انتظامی قرچک اعتیاد را عامل بیش از ۸۰ درصد جرایم و مشکلات جامعه دانست و گفت: باید با تشکیل کارگروه آموزشی در خصوص مقابله با اعتیاد بتوانیم کمکی به این جامعه و مردم کنیم، در این کارگروه آموزشی بالا بردن اعتماد عمومی در فضای کسب و کار را اموزش داده و اقداماتی در خصوص مقابله با اعتیاد انجام دهیم.

موسی پور با بیان این که اعتیاد باعث شده است، میزان سرقت های خرد در جامعه بالا برود، گفت: اعتیاد سبب شده تا درگیری افراد، اختلافات خانوادگی و فرار فرزندان از خانه بالا برود و در واقع سرمنشا بسیاری از آسیب های اجتماعی اعتیاد است.

وی با بیان این که خانواده مهم ترین و اولین مرکز پیشگیری از اعتیاد است، تاکید کرد: خانواده ها می بایست اهمیت بیشتری به فرزندانشان بدهند و توجه داشته باشند، بیکاری باعث نشود، فرزندان ما به سمت اعتیاد بروند، خانواده اگر خوب رفتار کند می تواند کاری کند که فرزند ما به سمت اعتیاد نرود.

فرمانده انتظامی قرچک ادامه داد: والدین بهترین الگوی فرزند از بدو تولد تا نهایت عمرشان هستند، والدین نباید در حضور فرزندان کوچک ترین خلافی در رابطه با آسیب های اجتماعی مرتکب شوند، نباید پدر در محضر یک فرزند سیگار بکشد و یا حرف رکیک بزند، والدین باید دقت بیشتری  در بحث تربیت فرزندان خود داشته باشند و به تمام خواسته های فرزندان خود احترام بگذارند.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 4 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 45