En
تاریخ : سه شنبه 12 تير 1397
کد 5763

به‌منظور رفع مشکلات ورزشکاران؛

نشست هم‌اندیشی روسای هیئت ورزشی با فرماندار قرچک برگزار شد

نشست هم‌اندیشی روسای هیئت ورزشی شهرستان قرچک به‌منظور رفع مشکلات ورزشکاران با مسعود مرسلپور فرماندار و محسن خادمی رئیس اداره ورزش و جوانان در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، محسن خادمی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قرچک در ابتدای این نشست اظهار داشت: در حال حاضر در شهرستان قرچک 34 هیئت ورزشی فعال و 7 هیئت ورزشی نیمه فعال وجود دارد.

وی گفت: در سه‌ماهه اول سال 2200 نفر به‌صورت رسمی توسط هیئت‌ها بیمه ورزشی شده‌اند و فعالیت ورزشی انجام می‌دهند.

خادمی اظهار داشت: در سال گذشته تعداد 24 ورزشکار شهرستان قرچک موفق به کسب مقام قهرمانی شده‌اند و این آمار مورد تائید رسمی شورای برون‌مرزی قرار دارد که 23 نفر از این تعداد را آقایان تشکیل می‌دهند.

* اماکن ورزشی شهرستان قرچک رشد 25 درصدی داشته است

رئیس اداره ورزش و جوانان قرچک اذعان داشت: در سال گذشته اماکن ورزشی شهرستان قرچک رشد 25 درصدی داشته است و حمایت‌های فرماندار در این خصوص قابل‌تحسین است.

وی در پایان گفت: شهرستان قرچک در هفته جوان همایشی شاد و پرنشاط با حضور گسترده مردم برگزار شد.

خادمی توسعه ورزش را حمایت مسؤولین در حوزه جوانان عنوان کرد و افزود: از مسؤولین قرچک می‌خواهیم که در حوزه جوانان و ورزش نگاه ویژه داشته باشند تا شاهد رشد در حوزه‌های ورزشی و جوان باشیم.

*حوزه جوانان اداره ورزش و جوان قرچک مورد کم لطفی قرارگرفته است

در ادامه این نشست نیز الهه پیامی رئیس هیئت ورزش‌های دانشگاهی اظهار داشت: در آینده نزدیک همایش جوانان و ازدواج، کارگاه‌های آموزشی و دوره مهارت افزایشی در دانشگاه اریکه پرسپولیس برگزار می‌شود.

پیامی بیان داشت: از دانشجویان ورزشکار که در خارج از شهرستان نیز فعالیت می‌کنند دعوت می‌کنیم در رشته‌های ورزشی دانشگاهی حضور پیدا کنند تا این مسابقات نیز باشکوه برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: در مردادماه جشنواره ورزشی هیئت دانشگاهی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در شهرستان قرچک برگزار می‌شود و حمایت مسؤولین شهرستانی در این همایش خواستاریم.

* امکانات سالن‌های ورزشی قرچک در حد جوانان ورزشکار نیست

جعفر بیات دبیر هیئت کشتی قرچک نیز در این نشست اظهار داشت: قبل از شروع به کار اعضای هیئت کشتی جدید، تیم قرچک به‌عنوان رقیب جدی نبوده است و در حال حاضر شهرستان قرچک در رده سوم استان قرار دارد و همه تیم‌های استان به‌عنوان رقیب جدی از قرچک نام می‌برند.

وی گفت: مسؤولان باید به ورزش کشتی نگاه ویژه‌ای داشته باشند، امکانات سالن‌های ورزشی قرچک در حد جوانان ورزشکار نیست.

دبیر هیئت کشتی قرچک خاطرنشان کرد: جوانان ورزشی شهرستان نیازمند مساعدت مسوولان هستند، بعضی از جوانان و نوجوانان ورزشکار در رشته کشتی و سایر رشته‌ها توان مالی مناسبی برای شرکت در مسابقات ندارند و باید توسط مسوولان شهرستان حمایت شوند.

* برگزاری کلاس‌های آموزشی مربیگری c و داوری d توسط هیئت فوتبال قرچک

سید رحمت حسینی رئیس هیئت فوتبال شهرستان قرچک نیز در این نشست اظهار داشت: در سه سال گذشته لیگ برتر فوتبال قرچک با 8 تیم فعالیت می‌کرد ولی در حال حاضر با 12 تیم به فعالیت خود ادامه می‌دهد که در رده‌های جوانان و نوجوانان 10 تیم حضور دارند.

وی بیان داشت: یکی از فعالیت‌های هیئت فوتبال برگزاری کلاس‌های آموزشی مربیگری c و داوری d بوده است.

حسینی افزود: سال جاری در حوزه استعدادیابی نوجوانان، مدرسه فوتبال در ورزشگاه هفت‌تیر برپاشده است که در این مدرسه فوتبال 100 نفر تحت نظر مربیان رسمی فوتبال فعالیت می‌کنند.

در ادامه این نشست دیگر روسای هیئت‌های ورزشی به بیان نقطه نظرات خود در جهت رفع موانع پیش روی ورزشکاران پرداختند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 12 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 52