En
تاریخ : چهارشنبه 13 تير 1397
کد 5765

فرماندار قرچک:

مدارس حق دریافت وجه از خانواده‌ها را ندارند

فرماندار شهرستان قرچک گفت: مدیران مدارس حق دریافت وجه از خانواده‌ها را ندارند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، مسعود مرسلپور در این خصوص اظهار داشت: بر اساس سیاست‌های دولت در حوزه آموزش‌وپرورش مدارس دولتی حق گرفتن هیچ‌وجهی تحت عنوان وجه ثبت‌نام ندارند.

وی گفت: اگر شهروندان و اولیاء دانش آموزان با چنین موضوع مواجه شدند حتماً به بازرسی فرمانداری اطلاع دهند تا با  فرد متخلف برخورد جدی شود.

مرسلپور تصریح کرد: اگر شهروندی از تمکین مالی مناسب برخوردار بود و کمبودی را در مدرسه احساس کرد در صورت تمایل خواست کمکی به مدرسه انجام دهد این بحث جدا است و با موضوع مطرح‌شده فرق دارد.

وی تصریح کرد: در جلسه شورای آموزش‌وپرورش تأکید کرد در زمان ثبت‌نام مدارس حق ندارند وجهی را از خانواده‌ها دریافت کنند.

فرماندار قرچک در خصوص هزینه‌های مدارس غیرانتفاعی گفت: تعیین ضریب و شهریه‌های مدارس غیرانتفاعی بر مبنای مقرراتی است که در جلسه شورای آموزش‌وپرورش موردبحث قرار می‌گیرد و شهریه حدنصابی معین می‌شود، که سعی بر آن است که مبالغ را در حدی نگه‌داریم که تمکین مالی شهروندان ما را جوابگو باشد.

وی تأکید کرد: شهریه مدارس غیرانتفاعی قرچک نسبت به سایر شهرستان‌های استان تهران رقم معقولی است که در حد توان خانواده‌ها است.

وی بیان داشت: سیاست نظارتی ما در هر دو حوزه جدی است که این نظارت توسط مردم و مسوولان به‌صورت نامحسوس صورت می‌گیرد.

مرسلپور خاطرنشان کرد: در سال جاری به لحاظ پیشگیری از وقوع هرگونه اتفاق خاص، آموزش‌وپرورش را مکلف کردیم تا قبل از شروع به کار مدارس در سال تحصیلی جدید برای اینکه مدیران و معاونین مدارس ابقاء یا جابه‌جا شوند حتماً ازنظر صلاحیت اخلاقی باید نظریه حراست آموزش‌وپرورش را داشته باشند

وی افزود: اگر مدیری منصوب شود و نظریه حراست آموزش‌وپرورش را نگرفته باشد به‌عنوان رئیس شورای آموزش‌وپرورش بسیار محکم و جدی برخورد می‌کنم ، باید افراد شایسته و لایق در همه زمینه‌ها حضورداشته باشند.

وی اذعان داشت: تا این لحظه هیچ‌گونه تخلفی نسبت به ثبت‌نام‌ها گزارش نشده، اگر موردی را مردم می‌بینند حتماً به اطلاع بنده برساند تا رفع کنیم و مشکلی نباشد.

*ثبت‌نام ۵۲ هزار دانش‌آموز در مدارس قرچک

مهدی نیکبخت رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان قرچک در خصوص ثبت‌نام سال تحصیلی جدید به خبرنگار فارس گفت: به‌محض اتمام امتحانات سال تحصیلی، ستاد ثبت‌نام در اداره آموزش‌وپرورش شهرستان قرچک تشکیل شد و مشابه همین ستاد هم در مدارس با حضور مدیر، معاون، مسوول ثبت‌نام و معاون آموزشی مدرسه و با هماهنگی انجمن اولیاء این ستاد تشکل شد.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان قرچک اظهار داشت: ستاد ثبت‌نام در شهرستان قرچک به نحوی فعالیت کرده تا بتواند به بهترین نحو ممکن، با تکریم ارباب‌رجوع شرایط ثبت‌نام ۵۲ هزار دانش‌آموز را در شهرستان فراهم آورد.

وی تأکید کرد: در هنگام ثبت‌نام خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را در الویت اصلی ثبت‌نام قراردادند.

وی در خصوص ثبت‌نام در مناطق مختلف قرچک گفت: رفت‌وآمد دانش آموزان الویت اصلی تقسیم‌بندی و صدور معرفی‌نامه برای مدارس در هنگام ثبت‌نام است، که دانش آموزان کمترین مسیر را از خانه تا مدرسه طی کنند، تمام تلاش ما این است که به لحاظ سطح دسترسی دانش آموزان به مدارس کمترین مسافت را تا منزل آن‌ها فراهم‌سازیم.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان قرچک گفت: بازرسی اداره با جدیت بحث ثبت‌نام را پیگیری می‌کنند و در این خصوص بخش‌نامه و تراکت‌هایی را هم به مدارس ارسال کردیم که در دید خانواده‌ها قرار گیرد که در این تراکت‌ها شماره‌های شکایت مردمی لحاظ شده است.

وی خاطرنشان کرد: در اولین جلسه ستاد ثبت‌نام که با حضور مدیران برگزار شد هشدارهای لازم به همه مدیران در همه مقاطع تحصیلی داده شد که از گرفتن وجه در هنگام ثبت‌نام خودداری کنند در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.

وی در پایان گفت: اگر مدرسه اقدام به دریافت وجه نمایید با مدیر مدرسه برخورد می‌شود.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 41