En
تاریخ : چهارشنبه 13 تير 1397
کد 5768

فرماندار قرچک:

قرچک در مراسم اربعین ٩٧ حضوری پررنگ خواهد داشت

فرماندار شهرستان قرچک گفت: قرچک در مراسم اربعین ٩٧ حضوری پررنگ خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، مسعود مرسلپور در جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) شهرستان قرچک که در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به لزوم هماهنگی دستگاه‌ها به‌منظور برپایی هرچه باشکوه‌تر این راهپیمایی عظیم در اربعین حسینی (ع) این جلسه تشکیل و برنامه‌های مرتبط با آن موردبررسی قرارگرفته و تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ گردد.

وی افزود: با توجه به اینکه پیاده‌روی اربعین یک امر مهم مذهبی در بین تمامی شیعیان است و در سال‌های گذشته با حضور پرشور مردم برگزار شد و یک حرکت مردمی بسیار تأثیرگذار است، لازم است با همکاری و هماهنگی تمامی اعضاء بررسی و به‌طور جد جوانب امر سنجیده و اقدامات لازم انجام پذیرد.

رئیس ستاد اربعین شهرستان قرچک اظهار داشت: بایستی رویکرد امسال با سال‌های گذشته متفاوت باشد و برنامه‌ها باهمت و تلاش مضاعف نسبت به تأمین و زمینه‌سازی برپایی راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) اقدام شود و اعضاء با جدیت موضوع را در دستور کار قرار داده و اقدامات لازم را در زمینه‌های فرهنگی، تبلیغاتی، پشتیبانی و رصد و کنترل معمول نمایند تا برنامه‌ای منسجم و همگرا و مکمل با یکدیگر انجام پذیرد.

فرماندار قرچک با اشاره به مشکلات اخیر مردم و وضعیت اقتصادی کشور و از طرفی کمرنگ جلوه دادن راهپیمایی اربعین حسینی (ع) از سوی آل سعود، ضمن تأکید بر همکاری دستگاه‌ها با یکدیگر افزود: بایستی هماهنگی‌ها به‌صورت شهرستانی و با همکاری یکدیگر باشد و از فردی گرایی و فعالیت انفرادی دستگاه‌ها خودداری گردد.

مرسلپور بیان بابیان اینکه قرچک در مراسم اربعین ٩٧ حضوری پررنگ خواهد داشت، افزود: یقین دارم امسال هم درزمینهٔ کمک مردم به ستاد اربعین و هم حضور در مراسم اربعین حسینی شاهد رشد و تحول کمی و کیفی وصف‌ناشدنی باشیم.

وی گفت: مردم و اصناف شهرستان قرچک مثل همیشه با ستاد اربعین همکاری لازم را خواهند داشت و ارادت خود را با کمک‌های خود به سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) نشان می‌دهند.

فرماندار قرچک تأکید کرد: سپاه پاسداران، شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به انجام تبلیغات محیطی در سطح شهر، هیات ها، برنامه‌ها و مناسبات مختلف اقدام نمایند.

*برگزاری پیاده‌روی اربعین از قرچک به مقصد حرم عبدالعظیم حسنی (ع)

در ادامه این جلسه علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری نیز افزود: با توجه به استقبال پرشور مردم در سال‌های گذشته به‌منظور برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی (ع) بایستی موارد امنیتی و کنترل مسیر در دستور کار دستگاه‌های امنیتی و انتظامی قرار گیرد و بهتر است که اعزام مردم به‌صورت نام‌نویسی در هیات های مذهبی صورت پذیرد و از اعزام انفرادی جلوگیری گردد تا بتوان امنیت زائرین را به نحو مطلوب برقرار کرد.

وی در رابطه با تیم پشتیبانی و بحث تدارکات افزود: یکی از مسئله‌های مهم، رسیدگی به زائرین در طول مسیر راهپیمایی و پشتیبانی از آن‌ها است که دستگاه‌ها در سال‌های گذشته این مهم را به‌خوبی انجام داده و با کمک‌های مردمی نتیجه کار خوب ارزیابی‌شده است و با همکاری و هماهنگی اعضاء در سال جاری می‌توان این امر را محقق کرد.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک از برگزاری پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) از شهرستان قرچک به مقصد حرم عبدالعظیم حسنی (ع) خبر داد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 50