En
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397
کد 5773

فرماندار قرچک تاکید کرد

گشت مبارزه با کم فروشی و گران فروشی در قرچک تشکیل می شود

فرماندار شهرستان قرچک گفت: دستگاه های نظارتی نسبت به برقراری و ایجاد گشت های مشترک با اولویت جلوگیری از مکان های عرضه مواد غذایی فاسد و فروش غیرمتعارف و همچنین واحدهای تولیدی به لحاظ بهداشتی و فروش اقدام نمایند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، مسعود مرسلپور در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان قرچک اظهار داشت: با توجه به  تاثیری که افزایش قیمت ارز بر بازار گذاشته است و متعاقب آن قیمت کالاها و مایحتاج مردم نیز بالا رفته است. در این بین عده ای سعی سودجو و اخلالگر نیز سعی کرده تا جو روانی جامعه را متشنج کنند تا فشار مضاعفی بر مردم تحمیل شود.

وی هدف از تشکیل جلسه در این مقطع را بررسی، تنظیم و کنترل قیمت ها در بازار دانست و تاکید کرد: حفظ آرامش و اعتماد مردم نسبت به قیمت ها اهمیت بسیاری دارد، از این رو روزانه تمامی مسائلی که سبب گلایه و آشفتگی بازار می شود توسط اعضاء ستاد تنظیم بازار مورد پیگیری قرار گیرد تا شاهد ثبات در قیمت ها باشیم.

رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان قرچک تاکید کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و دامپزشکی با هماهنگی فرمانداری نسبت به برقراری و ایجاد گشت های مشترک با اولویت جلوگیری از مکان های عرضه مواد غذایی فاسد و فروش غیرمتعارف و همچنین واحدهای تولیدی به لحاظ بهداشتی و فروش اقدام نمایند.

مرسلپور بیان داشت: پس از اجرایی شدن گشت های مشترک و در صورت مواجه با هرگونه کم فروشی و گران فروشی اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف ظرف 48 ساعت نسبت به تشکیل پرونده و ارسال آن به اداره تعزیرات حکومتی اقدام و متعاقب آن اداره تعزیرات حکومتی حداکثر به مدت یک هفته با مد نظر قرار دادن قانون نسبت به اشد مجازات با متخلفان برخورد نمایند.

فرماندار قرچک افزود: اداره دامپزشکی، صنعت، معدن وتجارت، اتاق اصناف و شبکه بهداشت نسبت به ساماندهی تمامی صنوف عرضه مواد غذایی و مرتبط با آن اعم از سوپر مارکت ها، قصابی ها، رستوران ها، جگرفروشی ها و ... اقدام نمایند.

وی تاکید کرد: از عرضه هرگونه گوشت چرخ کرده غیر بهداشتی و فاقد دامپزشکی در تمامی مکان های عرضه مواد پروتئینی، فروشگاه ها توسط متولیان امر جلوگیری بعمل آید و در صورت مشاهده نسبت به معدوم سازی  با حضور عوامل ذیربط در قانون و معرفی متخلفان به تعزیرات حکومتی اقدام نمایند.

مرسلپور اظهارداشت: شبکه بهداشت و درمان و اداره دامپزشکی موظفند با متخلفینی که پساب مکان صنفی مانند رستوران ها، مرغ، گوشت، ماهی فروشان را به بیرون هدایت می کنند برابر قوانین جاری برخورد نماید.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 51