En
تاریخ : سه شنبه 10 مهر 1397
کد 5929

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران:

شهرک صنعتی قرچک از شهرک‌های بدون آلایندگی استان تهران است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: شهرک صنعتی قرچک از شهرک‌های بدون آلایندگی استان تهران است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، شاهپور قنبری در خصوص وضعیت شهرک صنعتی قرچک و واحدهای صنعتی این شهرک اظهار داشت:  شهرک صنعتی قرچک یکی از شهرک‌هایی است که با اقبال خوبی روبرو شده است و استقبال از شهرک صنعتی  بسیار خوب است و روند پیشرفت این شهرک در استان تهران چشمگیر بوده است.

وی گفت: مساحت شهرک بیش از ۷۰۰هکتاراست که فاز اول این شهرک حدود ۲۱۰هکتار آن عملیاتی شده است که عمدتاً قراردادهای صنفی تولیدی  از صنوف پوشاک و خشکبار و کفاشان دست‌دوز در این شهرک مستقر شدند.

قنبری افزود: در خصوص فاز دوم هم،  استارت خاک‌برداری زده‌شده است. در فاز ۲ ما معارض نداریم اما شهرک قرچک، در بعضی جاها به‌صورت جزیره‌ای خریداری‌شده‌اند و متصل نیستند و روی برخی از قسمت‌ها که در فاز ۳ و۴ هستند یک سری مباحث تملکی و حقوقی دارند که مرحله‌به‌مرحله حل خواهند شد و در کل مشکل خاصی مانند فاز یک ندارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های  صنعتی استان تهران در خصوص وضعیت این شهرک افزود:  شرکت گاز زحمات زیاده  می‌کشند و تا ورودی شهرک گاز را منتقل می‌کنند روند پروژه به علت یکسری نوسانات اقتصادی و ارزی در تأمین مواد اولیه هم پیمانکار شهرک هم پیمانکار شرکت گاز به مشکل برخورده‌اند که در جلسه‌ای که با محمدحسین مقیمی استاندار تهران داشتیم طرح موضوع شد و با کمک و همکاری و همیاری وزارت صنعت و معدن تجارت  این موضوع تأمین مصالح ولوله‌های پروژه حل می‌شود و امیدواریم که تا آخر سال انتقال گاز شهرک را به اتمام برسانیم.

قنبری بیان داشت: بر اساس زوم بندی و جانمایی که در شهرک صورت گرفته است، همه صنوف را پذیرا هستیم و محدودیتی هم در خصوص صنعتگران  نداریم. از کارخانه‌ای که ۲ پرسنل داشته باشد صنایع خورد و کوچک و متوسط را می‌پذیریم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های  صنعتی استان تهران تصریح کرد: انتقال هم به این صورت است که هرکدام از دوستان جواز مرتبط با رشته‌ی تولیدی خود  داشته باشند، چه از صنف چه جواز صنعتی یا پروانه انتقالی باشد، درخواست می‌دهند به فراخور میزان زمینی که در جواز یا پروانه است، زمین جانمایی می‌شود و از شهرک زمین را تحویل می‌گیرند.

وی در خصوص شایعاتی مبنی بر آلاینده بودن بعضی از واحدهای صنعتی این شهرک گفت: این موضوع را به جد تکذیب می‌کنم چون هنوز واحدی در این شهرک راه‌اندازی نشده است و هر چه است تولیدی و صنفی هستند  و  هیچ آلایندگی‌ای ندارند.

قنبری تأکید کرد: عمدتاً واحدهای صنعتی این شهرک تولیدی هستند که پس آبشان انسانی است که قاعدتاً با روش چاه جذبی هم می‌شود دفع کرد و هیچ مشکلی هم ندارد.

وی گفت:  تنها واحدی که فعلاً یک مقدار کمی پس آب خارج از استاندارد محیط پذیرنده دارد، که  تصفیه‌خانه این واحد صنعتی  با هزینه بالا احداث‌شده و پس آب تصفیه می‌شود. شهرک صنعتی قرچک هنوز به مرحله‌ای نرسیده است که آلاینده داشته باشد و تصفیه‌خانه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های  صنعتی استان تهران خاطرنشان کرد: برای تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی ۳ شرط لازم است حداقل آن این است که ۱۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز پس آب باشد. ما هنوز 40 واحد در این شهرک به بهره‌برداری رسانده‌ایم و پساب آن‌ها تا  حدی نیست که تصفیه‌خانه شهرک را افتتاح کنیم .
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 10 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 533