En
تاریخ : شنبه 12 آبان 1397
کد 6035

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک:

13 آبان در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران مثل نگینی می‌درخشد

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک گفت: 13 آبان در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران مثل نگینی می‌درخشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، علیرضا جعفری در جلسه کمیسیون دانشجویی شهرستان قرچک با اشاره به فرارسیدن 13 آبان اظهار داشت: روز 13 آبان در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده و یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ‌داده است و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به‌عنوان روزی به‌یادماندنی به ثبت رسانده‌اند که می‌توان به تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در سال 1343، به شهادت رسیدن جمعی از  دانش آموزان در سال 1357 و روز تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 اشاره کرد.

وی بابیان اینکه روز 13 آبان در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران  مثل نگینی می‌درخشد، افزود:  با توجه به اهمیت این سه روز نمی‌توان هیچ‌یک را نسبت به دیگری ارجح‌تر دانست چراکه هرکدام در دوره وقوع، تأثیرگذاری خاص خود را داشته است و شرایط را به نحوی تغییر دادند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک در ادامه گفت: با توجه به تهدیدات تروریستی اخیر و اتفاقات پیش‌آمده در اهواز بایستی نیروهای انتظامی و سپاه نسبت به رصد و شناسایی افراد خاص و با زیر نظر داشتن محل راهپیمایی تمهیدات امنیتی، انتظامی و ترافیکی لازم را اندیشیده و با هوشیاری کامل از بروز حوادث احتمالی جلوگیری نمایند.

جعفری بیان داشت: به‌منظور برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم راهپیمایی روز دانش‌آموز رأس ساعت 10 صبح حدفاصل میدان امام خمینی(ره) تا مسجد جامع به‌منظور اتخاذ تمهیدات امنیتی انتظامی و ترافیکی لازم در مسیر موردنظر نیروی انتظامی با همکاری سپاه 15 خرداد اقدامات لازم را معمول نماید.

وی افزود:  شبکه بهداشت و درمان ضمن در اختیار قرار دادن یک دستگاه خودرو آمبولانس به همراه تیم پزشکی مربوطه نسبت به ارائه خدمات پزشکی در مواقع لزوم اقدام کند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک تأکید کرد: شهرداری قرچک ضمن آماده‌سازی جایگاه مراسم نسبت به استقرار یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در مسیر راهپیمایی و پاک‌سازی معابر اقدام نماید.

جعفری اظهار کرد: سازمان اتوبوس‌رانی شهرستان با هماهنگی آموزش‌وپرورش و بخشداری مرکزی به‌منظور تسهیل در جابجایی دانش آموزان از نقاط اطراف شهرستان به مرکز شهر نسبت به در اختیار گذاشتن اتوبوس اقدام نماید.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 12 آبان 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 12