En
تاریخ : سه شنبه 15 آبان 1397
کد 6041

سرپرست فرمانداری قرچک:

پدافند غیرعامل یکی از ضروریات در هر کشور است

سرپرست فرمانداری قرچک گفت: پدافند غیرعامل یکی از ضروریات در هر کشور است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی در همایش پدافند غیرعامل که در دبیرستان دخترانه کمال برگزار شد، اظهار داشت: پدافند غیرعامل یکی از بحث‌های جدی است که در حال حاضر دنیا به‌خصوص کشورهای درحال‌توسعه که قبلاً از این مورد بسیار مهم و حیاتی غافل بودند به این سمت‌وسو حرکت می‌کند.

وی گفت: روز ۱۳ آبان روز دانش‌آموز تسخیر لانه جاسوسی و همچنین روز مبارزه با استکبار جهانی بود، دانش آموزان حضور پرشوری در سراسر کشور، استان و به‌خصوص شهرستان قرچک داشتند و باعث شدند که یک برنامه‌ی خوبی را به‌خصوص در تقابل با استکبار جهانی که یکی از اهداف اصلی انقلاب ما بود، به نمایش بگذاریم.

سرپرست فرمانداری قرچک افزود: ۴۰ سال که از انقلاب ما سپری می‌شود، برنامه‌ها روزبه‌روز تقویت و هرروز قوی‌تر از قبل می‌شود، جوانان و دانش آموزان و مردم در مقابل این سیاست‌های استکبارستیزان و سیاست‌های دیکتاتور قرار دارند.

خطیبی اظهار کرد: امروز با توجه به اینکه بحث پدافند غیرعامل است، یکی از اداراتی که در وزارت کشور و واحدهای زیرمجموعه فرمانداری شکل‌گرفته است پدافند غیرعامل است.

وی بیان داشت: همان‌طور که ما در احداث یک مکان عمومی یک جایگاهی مثل مدرسه قطعاً اعتباری که در این مکان هزینه می‌کنیم آسیب‌هایی را به وجود می‌آورد و نگهداری از این مکان‌ها هزینه‌های چندین برابری را در بر خواهد داشت.

سرپرست فرمانداری قرچک تصریح کرد: اگر قبل از احداث مکان‌های عمومی برنامه‌ریزی شود، اگر مطالعه و تحقیق‌شده باشد به لحاظ مکانی و ساختاری قطعاً در مواقع حوادث پدافند غیرعامل می‌تواند وظیفه‌ی خود را انجام دهد.

وی بابیان اینکه پدافند غیرعامل یکی از ضروریات در هر کشور است، اذعان داشت: کشورها هم به لحاظ موقعیت استراتژیکی که دارند پدافند غیرعامل را برای خود تعریف کردند، کشوری مثل ایران که در یک منطقه سوق‌الجیشی قرارگرفته است و کشورهای همسایه که به‌عنوان پیشرو در پدافند غیرعامل هستند، باید توجه داشته باشد.

این مسؤول گفت: اگر برنامه‌ریزی‌های لازم را در این زمینه نکنیم با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم شد به همین خاطر دولت یکی از برنامه‌های ویژه‌ای که برای مدیران و همه‌ی کسانی که مسئولیتی به عهده‌دارند بحث پدافند غیرعامل قرار داده است.

وی تأکید کرد: دولت خیلی جدی بحث پدافند غیرعامل را پیگیری می‌کند و همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی تأکیدات بسیار و برنامه‌ریزی‌های دقیقی را در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهد و بخشی از آن‌هم فرهنگ‌سازی است که ما باید سعی کنیم از بدو شکل‌گیری آموزش‌ها که در مدرسه و دانشگاه‌ها و در محیط‌های بعدی پدافند غیرعامل را به‌عنوان یک پدیده جدیدی که همه‌ی کشورها و مناطق جدی می‌گیرند پیشگیری‌های لازم را داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری قرچک خاطرنشان کرد: هرچقدر گستره‌ی تهدیدات در جامعه بیشتر شود، گستره‌ی پدافند غیرعامل هم به همان میزان باید بسط داده شود کشوری که در مقابل تهدیدات موفق است که تاب‌آوری و مقاومت خود را در مقابل تهدیدات بیشتر کند.

خطیبی در پایان گفت: اگر کشوری بتواند ساختاری حرکت کند به‌عنوان یک کشور پیشرو در حوزه‌های امنیتی و در حوزه‌های توسعه‌ای قدم بردارد و می‌تواند کشور قدرتمندی در منطقه خود باشد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 آبان 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 16