En
تاریخ : يکشنبه 23 دي 1397
کد 6297

بخشدار مرکزی قرچک خبر داد: جاده های اتصالی قرچک به پاکدشت ایمن سازی می شوند

بخشدار مرکزی قرچک از ایمن سازی جاده های اتصالی قرچک به پاکدشت خبر داد و گفت: ایمن سازی جاده های قشلاق جیتو به جیتو، پوئینک به فیلستان و قرچک به روستای قلعه نو املاک از جمله مطالبات قدیمی مردم قرچک و پاکدشت به ویژه روستاییان بوده که با همت و پیگیری مسئولان دو شهرستان و تخصیص به موقع اعتبارات در آینده ای نزدیک محقق می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، علیرضا رشیدیان ضمن تأکید بر ضرورت تعریض و تجهیز این سه محور مطابق استانداردهای لازم، در توضیح اهمیت اجرای این پروژه اضافه کرد: به دلیل حجم بالای تردد روزانه شهروندان و روستاییان دو شهرستان از این جاده و همچنین در صورت بروز مشکلات احتمالی در جاده امام رضا(ع) و مسدود شدن آن، این محورها نقش پدافندی برای محورهای شرق شهر تهران ایفا میکند که باید ایمن سازی شوند تا آمار حوادث رانندگی و خسارات مالی و جانی کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: ایمن سازی جاده های اشاره شده به عنوان یکی از مهمترین برنامه ها و پیگیری های حوزه روستایی مدنظر بخشداری قرچک محسوب می شود که در همین راستا با تشکیل جلسه ای در محل فرمانداری و با حضور مسئولان دو شهرستان، این مهم در دستور کار قرار گرفت.

بخشدار مرکزی قرچک همچنین مشکلات محورهای اشاره شده را بیان کرد و گفت: عدم وجود روشنایی مناسب، نبود علائم هشدار دهنده و خط کشی، شانه خاکی نامناسب و عرض کم آسفالت و اختلاف سطح زیاد بین آسفالت جاده و اراضی کشاورزی مجاور از جمله مشکلات این محورهای مواصلاتی است.

وی در تشریح بیشتر این مسیر گفت: محور قشلاق جیتو به جیتو به طول چهار کیلومتر بوده که یک کیلومتر آن در شهرستان قرچک واقع شده، محور پوئینک به فیلستان نیز به طول پنج کیلومتر بوده که یک کیلومتر آن در قرچک و محور قرچک به روستای قلعه نو املاک نیز 3.7 کیلومتر است که ایمن می شوند.

رشیدیان افزود: در جلسه با مسئولان دو شهرستان مقرر شد با توجه به تردد زیاد در محور قشلاق جیتو به جیتو نسبت به محور های دیگر، در هفته جاری ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان های قرچک و پاکدشت نسبت به خط کشی مسیر، نصب علائم هشدار دهنده و همسطح سازی شانه خاکی موجود مطابق قوانین ایمنی راهها در حوزه استحفاظی خود اقدام کند.

وی گفت: همچنین مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به تخصیص آسفالت یارانه ای جهت تعریض روکش آسفالت هر سه محور اقدام کند.

این مسئول یادآور شد: همچنین مقرر شد اعتبار لازم برای تعریض، ایجاد شانه خاکی، اجرای روشنایی، تجهیز و ایمن سازی محور قشلاق جیتو به جیتو از سوی سازمان برنامه و بودجه استان تهران اختصاص یابد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 دي 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 5