En
تاریخ : يکشنبه 5 خرداد 1398
کد 7149

دعوت فرماندار قرچک برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

فرماندار قرچک از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی برای شرکت در نهمین جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی در گفتگو با خبرنگاران، برگزاری جشنواره رضوی را اقدام ارزشمندی در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی گروه های سنی مختلف با سنت اهل بیت(ع) و به ویژه سیره و روش زندگانی ولی نعمتمان امام هشتم شیعیان(ع) عنوان کرد که از طریق معرفی کتاب های فاخر و ارزنده، اجرایی شده است. 

وی گفت: آشنا کردن آحاد جامعه با سیره و روش زندگانی امام رضا(ع) یک وظیفه محسوب می شود و شایسته است که همه در این امر مشارکت جدی داشته باشیم و ما خرسندیم این رویداد از طریق برگزاری یک جشنواره بزرگ رخ داده است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک ادامه داد: با برنامه ریزی دقیقی که از سوی نهاد کتابخانه های عمومی صورت گرفته است، امیدواریم انگیزه مردم برای مطالعه مفید بیشتر شود.

خطیبی به ویژگی مردمی بودن جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و آن را یک رویداد بزرگ فرهنگی برای کشور تلقی کرد و گفت: یکی از شاخص‌‎های مهم توسعه یافتگی، میزان مطالعه و کتابخوانی است و جشنواره کتابخوانی رضوی تأثیر بسزایی در ارتقای سطح فرهنگی جامعه دارد.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد همه دستگاه های اجرایی و به ویژه ادارات فرهنگی در این جشنواره، نهاد کتابخانه های عمومی را همراهی کنند.

فرماندار قرچک، به ویژگی های فرهنگی مردم این شهرستان اشاره کرد و گفت: قرچک مهد اقوام مختلف و فرهنگ های ناب است که شهروندان آن علاقه مند به رویدادهای فرهنگی هستند، از این رو پیش بینی می شود مردم این خطه از جشنواره رضوی استقبال ویژه ای کنند.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 5 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 15