En
تاریخ : شنبه 18 خرداد 1398
کد 7216

قتلگاه کفن پوشان ۱۵ خرداد گلباران شد

قتلگاه کفن پوشان ۱۵ خرداد طی آیین هر ساله و با حضور مسئولین گلباران شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، قتل گاه کفن پوشان ۱۵ خرداد طی آئین هر ساله و با حضور مسئولین گلباران شد.

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی، رئیس ستاد ۱۴ و ۱۵ خرداد استان تهران، حجت‌الاسلام حجت‌الله اسماعیلی امام جمعه و بهمن خطیبی فرماندار قرچک و مسئولین دیگر برگزار شد مردم و جمعی از مسئولان شهرستان و خانواده‌های معظم شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد ۴۲ پل باقر آباد حضور داشتند.

حجت الاسلام سید محسن محمودی، در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم دشت ورامین به عنوان مبدأ انقلاب اسلامی تأثیری عمیق در باورهای مذهبی و ارزشی مردم این دیار دارد و شهدای گرانقدر این قیام از جایگاه رفیعی در جامعه برخوردار می باشند.

محمودی افزود: تا کنون به این قیام از مناظر مختلف پرداخته شده و ابعاد مختلف آن در قالب خاطره، داستان، فیلم و کتاب نقل گردیده که یقیناً هر چه از تاریخ این انقلاب می گذرد، ابعاد تازه ای از این قیام روشن می شود.

وی بیان داشت: امروز همه وظیفه دارند شهدای ۱۵ خرداد و شهدای انقلاب را که عزت و اقتدار را نصیب این نظام الهی کرده اند را به نسل جوان معرفی کرده و زمینه ادامه راه آنان را فراهم کنند.

محمودی ضمن اشاره به همزمانی روز عیدسعید فطر با قیام خونین ۱۵ خرداد گفت: قرار است پیش از آغاز نماز عید سعید فطر در چند نقطه مراسم روایتگری قیام خونین ۱۵ خرداد برگزارشود همچنین در روز ۱۵ خرداد مراسم راهپیمایی در ورامین و پیشوا برگزار خواهد شد و عصر روز ۱۵ خرداد نیز گلباران گلزار شهدای ۱۵ خرداد واقع در ابتدای جاده خاوران انجام می‌شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین از رونمایی از آپلیکیشن قیام خونین ۱۵ خرداد برای اولین بار خبر داد که در آن به معرفی شهدای این قیام و سایر مباحث مربوط به آن پرداخته می‌شود. این اپلیکیشن از طریق سایت بازار قابل تهیه است.

در انتهای مراسم، مردم و مسئولین با قرار دادن شاخه های گل، نسبت به مقام شامخ شهدای مظلوم ۱۵ خرداد ابراز ارادت کردند.
  • نوشته شده
  • در شنبه 18 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 8