En
تاریخ : يکشنبه 19 خرداد 1398
کد 7232

فرماندار قرچک خبر داد:

پیگیری برای احداث محل دائمی نمایش و فروش صنایع دستی شهرستان قرچک

فرماندار قرچک از پیگیری احداث محل دائمی نمایش و فروش صنایع دستی شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی در نشست صمیمانه با صنعتگران حوزه صنایع دستی با اشاره به اینکه رونق صنایع دستی در سند توسعه شهرستان جایگاه ویژه ای دارد بعنوان نمونه میتوان به ایجاد شهرک سفال اشاره کرد، افزود: برپایی نمایشگاه ها به افزایش انگیزه هنرمندان صنایع دستی و رونق تولیدات این حوزه کمک شایانی کند.
وی یادآور شد: استقبال از نمایشگاه های برپا شده در سطح شهرستان خوب بوده اما باید تلاش کنیم محلی برای نمایش و فروش محصولات همه کارآفرینان بخصوص فعالان حوزه صنایع دستی در شهرستان احداث شود.
این مقام مسئول افزود: با توجه به فرهنگی غنی خطه قرچک و برخورداری از وجود اقوام مختلف، باید در حوزه صنایع دستی برندسازی کرد.
خطیبی خاطرنشان کرد: یک حُسن خوب حوزه صنایع دستی این است که توریست ها بسیار علاقه مند به آثار تولیدی کشورمان هستند و ما باید از همین فرصت هم برای اشتغالزایی و هم برای معرفی بیشتر صنایع دستی کشور استفاده کنیم و همچنین در کنار آن کیفیت تولیدات را بالا ببریم.
وی افزود: فرمانداری هر چه در توان داشته باشد برای تقویت جایگاه هنرمندان صنایع  دستی بکار خواهد گرفت.
خطیبی همچنین بیان کرد: بخشی از صنوفی که قرار شده از تهران به قرچک منتقل شوند در حوزه صنیع دستی است که جای خرسندی دارد و علاوه بر این خود قرچک نیز دارای استعداد خوبی است و با توجه به اینکه در نزدیکی پایتخت واقع شده سرمایه گذاران می توانند با خیال آسوده به فعالیت خود ادامه دهند.
فرماندار قرچک گفت: قرچک به دلیل نوپا بودن و تازه تأسیسی، به لحاظ زیرساختی ضعیف بوده که دولت برای این مهم برنامه هایی دارد اما با توجه به شرایط موجود اقتصادی، برخی امور به کندی پیش می شود.
وی افزود: بیمه هنرمندان صنایع دستی و تسهیلات درخواستی از سوی آنها برای توسعه فعالیتهایشان که از دغدغه های مهم فعالان حوزه صنایع دستی محسوب می شود جلسه ای مجزا ترتیب خواهیم داد تا به طور خاص به این موضوعات پرداخته شود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 12