En
تاریخ : دوشنبه 20 خرداد 1398
کد 7234

فرماندار قرچک:

بانوان توانمند هویت واقعی حضور زن در جامعه اسلامی را به نمایش بگذارند

فرماندار شهرستان قرچک گفت: بانوان با توانمندی و شایستگی خود باید هویت واقعی حضور زن در جامعه اسلامی را به نمایش بگذارند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی در جلسه کمیسیون امور بانوان و خانواده فرمانداری که با حضور نمایندگانی از ادارات، مدیران سازمان های مردم نهاد و فعالان اجتماعی و فرهنگی برگزار شد، گفت: هیچ محدودیتی برای ورود بانوان در عرصه های مدیریتی وجود ندارد.

وی افزود: ما نیز در شهرستان قرچک بنا به سیاست های دولت و هم اینکه خود علاقه مند به حضور زنان هستیم، از حضور آنها در عرصه های مختلف مدیریتی استقبال کرده ایم.

خطیبی اذعان کرد: علاوه بر اشتغال بانوان اکنون شاهد این هستیم که این قشر درعرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضوری مثمرثمر دارند و هر جایی که بانوان چه  در بخش خصوصی و چه دولتی حضور داشته اند، کارنامه قابل قبولی بجا گذاشتند.

وی افزود: کمیسیون امور بانوان و خانواده فرمانداری برای رسیدگی بهتر به امور قشر زنان شکل گرفته و همه بانوان از اقشار مختلف باید به تحقق برنامه های دولت کمک کنند.

فرماندار قرچک گفت: مشارکت بانوان در مدیریت شهرستان و همکاری برای حل مشکلات از برنامه های مهم این شهرستان است و امید است با همکاری همه ادارات و بانوان فعال قرچک برنامه های خوبی در سال 98 رقم بخورد.

وی افزود: حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و ... نیاز به حضور زنان دارد چرا که این قشر با دید ظریف خود و تعهد خاصی که به کار دارند می توانند منشأ اثرات خوبی در منطقه باشند.

این مقام مسئول بیان کرد: تحکیم بنیان خانواده و هویت بخشی بیشتر به نهاد خانواده، حمایت از مشاغل خانگی و زنان کارآفرین، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کمک به زنان آسیب دیده و اجرای برنامه های آموزشی در سطح شهرستان از جمله انتظارات ما در حوزه زنان و خانواده است.

وی افزود: سازمان های مردم نهاد در تمام امور شهرستان می توانند دخیل باشند و دولت روی توان آنها حساب ویژه ای باز کرده و امید است در قرچک نیز همچون گذشته از فعالیت این سمن ها بهره مند شویم.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 20 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 12