En
تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398
کد 7249

حبیبی خبر داد: عزم شهرستان قرچک برای مناسب سازی معابر شهری و روستایی ویژه جانبازان و معلولان

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: طی هماهنگی های صورت گرفته در جلسه مناسب سازی معابر شهری و روستایی شهرستان مقرر شد در راستای تحقق این مهم برنامه مدونی تهیه و برای اجرا به کلیه ادارات ابلاغ شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، الله بخش حبیبی به ضرورت و اهمیت مناسب سازی معابر شهری و روستایی و ورودی ساختمانهای اداری شهرستان برای تمام اقشار جامعه به ویژه معلولان، جانبازان و سالخوردگان پرداخت  و افزود: همه آحاد جامعه حق دارند بدون مشکل و موانع در محیط پیرامون خود اعم از ساختمانها و اماکن عمومی و معابر شهری تردد کنند و از کلیه حقوق اجتماعی خود برخوردار باشند. 

وی بیان کرد: با توجه به ضرورت ای موضوع، مقرر شده اداره بهزیستی نسبت به تهیه لیست معابر شهری و روستایی نیازمند مناسب سازی اقدام کند.

این مسئول با بیان اینکه شهرداری قرچک با همکاری شورای اسلامی شهر می بایست نسبت به مناسب سازی تمامی پیاده روها و فضاهای عمومی شهری بر اساس اولویت در یک برنامه مدون با پیش بینی اعتبارات مناسب اقدام کند، یادآور شد: تأکید شده شهرداری به منظور تسهیل در تردد معلولین در سطح شهر یک دستگاه ون در اختیار اداره بهزیستی قرار دهد.

حبیبی گفت: مناسب سازی پارکها نیز یکی از دغدغه های این قشر است که بر این اساس تصمیم گرفته شد یکی از پارک های شهر بعنوان طرح پایلوت ویژه معلولین تا پایان سال 98 اقدام شود.

معاون فرماندار قرچک افزود: برای مناسب سازی در سطح روستاها نیز باید کلیه دهیاران آمار معلولین روستا را برای بهبود خدمات بهتر در اختیار اداره بهزیستی و بنیاد مسکن قرار دهند و در زمان اجرای طرحها و پروژه های عمرانی مرتبط قبل از اجرا، هماهنگی لازم را با ادارات مرتبط بعمل آورند.

وی گفت: همچنین وظایفی دیگری برای سایر ارگان ها در نظر گرفته شده که از جمله آن می توان به این مورد اشاره کرد که بنیاد مسکن، شهرداری، بخشداری مرکزی و دهیاریها در زمان صدور پایانکار برای ساخت و سازها موضوع رعایت بر و کف حسب ضوابط و مقررات قانون جامع معلولین از سوی مالکین مد نظر قرار دهند.

حبیبی افزود: مقررشد دهیاریهای شهرستان در پروژه های بهسازی معابر روستایی از ظرفیت های فنی طراحی، الگوی شهری بعنوان نظر مشورتی استفاده کنند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 8