En
تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398
کد 7256

معاون فرماندار قرچک: ارتقای سرانه آموزشی قرچک نیازمند کمک خیرین مدرسه ساز است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک اظهار داشت: سرانه فعلی فضاهای آموزشی شهرستان قرچک پاسخگوی نیازها نیست و وضعیت موجود با وضعیت استاندارد فاصله زیادی دارد؛ به همین منظور کمک خیرین مدرسه ساز بیش از پیش مورد انتظار است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، علیرضا جعفری در هشتمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان قرچک در کانون فرهنگی تربیتی ملائک افزود: در کشور برنامه ریزی ها بر اساس سرشماری انجام و بر اساس آن برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه سرشماری، رشد جمعیت و میزان نیاز به سرانه های مختلف را به مسئولان متذکر می شود، گفت: با تمام برنامه ریزی ها شاهد این هستیم که به یکباره در برخی مناطق رشد دانش آموزان به حدی می رسد که در تأمین فضاهای آموزشی دچار مشکل می شویم و این عوامل مختلفی از جمله رشد جمعیت، میزان مهاجرت و ... دارد.

جعفری ادامه داد: دولت به تنهایی توان تأمین سرانه های عمومی را ندارد، به همین منظور مردم و تشکلهای مردمی در این راستا باید به کمک مسئولان بیایند.

وی خاطرنشان کرد: از اواسط دهه 60 که سیاست های نظام مبنی بر رشد جمعیت و فرزندآوری تغییر کرد، خیرین در مناطق دورافتاده و دور از مرکز به ساخت مدرسه اقدام کردند اما اکنون فعالیت خیرخواهانه آنها در قالب تشکلهای قانونمند و سازمان یافته ادامه یافت.

معاون فرماندار قرچک گفت: در سالهای اخیر مهاجرت به استان تهران به خصوص شهرهایی همچون قرچک افزایش یافته و این شهرستان نیز با توجه به تراکم دانش آموزی بالا نیاز مبرم به افزایش مدارس دارد.

وی افزود: در قرچک هم به ساخت مدرسه جدید نیاز داریم و هم برخی مدارس نیاز به بازسازی، ساخت فضاهای جانبی از جمله نمازخانه، آزمایشگاه و ... دارد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 9