En
تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398
کد 7262

18 درصد مدارس قرچک توسط خیرین ساخته شده است

مدیر آموزش و پرورش قرچک گفت: 18 درصد مدارس شهرستان قرچک توسط خیرین ساخته شده است و با استاندار های خیرین در کشور 204 مورد را کم داریم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، هشتمین مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان قرچک با حضور خیرین مدرسه ساز، معاون مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، معاون سیاسی انتظامی شهرستان قرچک، فرمانده سپاه ناحیه 15خرداد قرچک، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد، رئیس بنیاد شهید، اعضاء شورای اسلامی شهر قرچک و سایر مسوولان در حال برگزاری است.

غلامرضا بختیاری سرپرست مدیریت آموزش و پرورش قرچک در هشتمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان قرچک که در کانون فرهنگی تربیتی ملایک برگزار شد اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز راه و روش حضرت علی(ع) را در پیش گرفتن و در دین اسلام اولین خیر مدرسه ساز حضرت علی بوده است.

وی گفت: خیرین مدرسه ساز بخاطر کار نیک و کار حسته است و به دنبال مادیات در نظام آموزش و پرورش نیستند.

بختیاری گفت: اگر افراد تحصیل کرده در جامعه داشته باشیم، زمینه های رشد و شکوفایی جامعه را در حوزه های مختلف را ف آهن خواهیم کرد و این افراد آسیب پذیر نخواهند بود و به جامعه آسیب نمی زنند.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش قرچک بیان کرد: شهرستان قرچک ئر نزدیکی پایتخت قرار دارد ولی جزو شهرستانهای محرم استان تهران است و از تراکم بالای دانش آموزی برخوردار است.

وی تصریح کرد: 18 درصد مدارس شهرستان قرچک توسط خیرین ساخته شده است و با استاندار های خیرین در کشور 204 مورد را کم داریم، شهرستان قرچک گم بود امکان آموزش دارد و نگاه ویژه مسوولان را می طلبد و خیرین مدرسه ساز باید طبق استاندارد ها 35 درصد از کلاسهای آموزشی را بسازند .


بخنیاری تاکید کرد: در سال تحصیلی ۹۸ و ۹۹ کار سختی در سازمان دهی دانش آموزان داریم و دانش آموزان که از تهران سرریز می شود و اگر در سازمان دهی دو شیفت قرار گیرند به تراکم ۳۲ درصد می رسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قرچک منطقه محروم اما دارای استعداد هست و ما باید سطح ساخت و ساز مدارس را به جای برسانیم که جوابگو ی شهرستان شود.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 13