En
تاریخ : يکشنبه 16 تير 1398
کد 7426

مدیرکل روستایی استانداری تهران:

ادارات خدمات‌رسان موظفند بدون چشمداشت به ارزش افزوده خدمات خود را به مناطق روستایی ارائه دهند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران تاکید کرد:‌ ادارات و دستگاه‌های خدمات‌رسان موظفند خدمات خود را به مناطق روستایی ارائه دهند و نباید هیچگونه چشم‌داشتی به اعتبارات مربوط به مالیات بر ارزش افزوده روستاها داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، معصومه پرندوار در آئین تجلیل از دهیاران بخش مرکزی شهرستان قرچک در استان تهران اظهارداشت: دولت با اختصاص اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده چهره مناطق روستایی را متحول کرد ولی باید دقت داشت که فعالیت های عمرانی به‌تنهایی باعث توسعه روستا نمی شود بلکه این تفکر توسعه‌ای است که سبب توسعه مناطق روستایی می‌شود.

وی افزود: دولت های یازدهم و دوازدهم اعتبارات بسیار مناسبی را از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به مناطق روستایی اختصاص دادند تا با کاستن از تمایل شهرنشینی روستائیان، شرایط مهاجرت معکوس را فراهم کنند.

به گفته پرندوار اینکه طی ۲ سال گذشته بیش از ۱۸۵ میلیارد ریال اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده به مناطق روستایی شهرستان قرچک اختصاص یافته، تنها گوشه ای از خدمات دولت به مناطق روستایی است.

وی تصریح کرد: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی با استفاده از این اعتبارات کارهای عمرانی و ماندگاری را با استفاده از خرد جمعی و ظرفیت های موجود در مناطق روستایی و توان بخشداری ها انجام داده اند که اگر این مشورت و خرد جمعی وجود نداشت، بازخوردهای لازم از فعالیت های عمرانی نیز به وجود نمی آمد.

پروندوار همچنین اظهارداشت: دهیاران وظیفه دارند علاوه بر فعالیت‌های عمرانی، در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز با جدیت ورود پیدا کنند و اقدامات موثری به ویژه در احداث کتابخانه و فرهنگسرا در روستاها انجام دهند.

وی افزود: در کل مناطق روستایی استان تهران فقط ۳۰ کتابخانه روستایی وجود دارد و این نشان می دهد طی ۴۰ سال گذشته هر یک و نیم سال تنها یک کتابخانه در این مناطق احداث شده است.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران تصریح کرد: دهیاران می توانند فضاهای موجود و بلااستفاده را در اختیار نهاد کتابخانه های عمومی قرار دهند و با استفاده از سرفصل های فرهنگی، به این حوزه ورود جدی داشته باشند.

وی گفت: در سال های اخیر به دلیل گرانی مسکن در مناطق شهری، سرریز جمعیت به مناطق روستایی وارد شده لذا دهیاران موظفند به منظور جلوگیری از بروز افسردگی و تقویت خودباوری در روستانشینان، نشاط اجتماعی را در مناطق خود ایجاد کنند که این مهم نیز می تواند باعث توسعه مناطق روستایی شود.

پرندوار افزود: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران به امضا رسیده مقرر است سوله ها و فضاهای ورزشی روستایی در اختیار شوراهای روستا قرار گیرد تا علاوه بر فعالیت های ورزشی، از این اماکن برای ایجاد نشاط اجتماعی که یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید است استفاده شود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 تير 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 16