En
تاریخ : چهارشنبه 19 تير 1398
کد 7455

بلندخوانی کتاب «عطر عفاف» در کتابخانه شهید مطهری قرچک

کتاب «عطر عفاف» نوشته ناهید طیبی در کتابخانه شهید مطهری معرفی و بلند خوانی شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قرچک، به همت کتابداران کتابخانه و به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب،کتاب «عطر عفاف» نوشته ناهید طیبی در کتابخانه عمومی شهید مطهری قرچک معرفی و بلند خوانی شد.

علی کرم کرمی مسئول کتابخانه در معرفی کتاب گفت: این کتاب مجموعه ای از مطالعات و معارف اخلاقی و اجتماعی مربوط به عفاف و حجاب در فرهنگ اسلام است که در ابتدا به مفهوم شناسی واژه هایی چون حجاب، عفاف، حیا، حریم، حد، تبرج، تلذذ، ریبه، ارزش و هنجار پرداخته شده و سپس ادله ضرورت حجاب و تاریخچه آن در ادیان پیش از اسلام، بیان شده است.
کرمی افزود: این کتاب با توجه به نظام فکری قرآنی و هندسه معرفتی انسانی و مبانی هستی شناختی و معرفت شناختی قرآن کریم، به بحث درباره چیستی و چرایی حجاب پرداخته و لزوم رعایت آن را، از نظر عقل و نقل بررسی نموده و جلوه ها و شاخصه های آن را، بیان کرده است.

وی خاطرنشان کرد: نویسنده عفاف را نیرویی درونی با نمودی بیرونی ارزیابی کرده و سطوح مختلف حجاب در جامعه را بیان نموده و جلوه ها و مصادیق مختلف حجاب در رفتار، نگاه و گفتار و ابعاد فقهی و شرعی حجاب و پوشش ظاهری و حجاب باطنی را ذکر کرده است.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 تير 1398
  • توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک استانداری تهران
  • تعداد بازدید 6