En
تاریخ : پنجشنبه 20 تير 1398
کد 7459

بیانیه بسیج جامعه زنان شهرستان قرچک به مناسبت هفته عفاف و حجاب

بسیج جامعه زنان سپاه پانزده خرداد ناحیه قرچک به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، متن بیانیه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در 21تیر سال 1314 که سالروز حمله به مسجد گوهرشاد مشهد و کشتار جمعی از مردم بی گناه به دست تیراندازان رضاخان در اعتراض به سیاست های غیراخلاقی و اسلامی شاه و کشف حجاب می باشد مردان وزنان باایمان دست به قیام بزرگی زدند که از سال 1314 تاکنون در ذهن ها نقش بسته است وبه روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری شده است.
پیامبر اسلام ، عزت و عظمت و جایگاه والا و ارزشمند زن را از بزرگ ترین نعمت های الهی دانسته و بهشت را زیر پای مادران معرفی نموده اند.
همه ما میدانیم که حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها ) سرور زنان عالم است و بایدبا الگوگیری از این بزرگوار ، قدر گوهر ذاتی خود را دانسته و با حفظ وقار ، عفاف و حجاب رسالت بزرگ خود را در رشد و هدایت قافله ی بشریت و صعود به قله های کمال و انسانیت را ایفا نماییم.
ما بانوان مسلمان نباید هرگز یاد و خاطره شهدای 21تیر را فراموش کنیم بلکه از استقامت و عظمت و بزرگی آنان درس بگیریم و ادامه دهنده راه پرسعادتشان باشیم.
همه ی ما آگاه هستیم که در فرهنگ اسلامی مساله حجاب و عفاف از نشانه های حیا می باشد.
خداوند متعال میخواهد همه ی مردان و زنان مسلمان در کل جهان روحی آرام و روانی خوب و سالم و چشم ، گوش و عقلی بالغ داشته باشند.
ما مردان و زنان غیور و با حیایی داریم و هرگز نمیگذاریم دشمنان ایران اسلامی فرهنگ کشور ما رابه فرهنگ غربی تغییر دهند و بی عفتی و بی بندوباری را در همه جا به خصوص ایران رواج دهند.
ما بانوان شهرستان قرچک به طور قاطع در مقابل چنین خطاها می ایستیم و از همه مسئولین در خواست داریم نگذارند به راحتی دشمن غلبه کند و عفت را از مردان و زنان ما بگیرد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 تير 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 10