En
تاریخ : پنجشنبه 20 تير 1398
کد 7460

وجود ۳۱۴ هزار هکتار اراضی ملی در قرچک و ورامین

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ورامین وقرچک از سند دار شدن ۹۹ درصد از اراضی ملی این ۲ شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک،  احمد فدایی بعد از ظهر چهارشنبه با اعلام خبر سند دار شدن ۹۹ درصد از اراضی ملی شهرستان های ورامین و قرچک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای طرح کاداستر اراضی ملی تاکنون برای ۲۰ هزار و ۱۱۶ هکتار از اراضی ملی این شهرستان ها این طرح به مرحله اجرا درآمده و سند تک برگی کاداستر برای این اراضی صادر شده است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح کاداستر یکی از اولویت‌های اصلی و مهم مجموعه منابع طبیعی است، بیان کرد: از آنجایی که با اجرای این طرح گام مهمی در خصوص تثبیت مالکیت دولت و بدنبال آن جلوگیری از هرگونه سو استفاده از این اراضی برداشته می‌شود، اجرای این طرح از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اهمیت اجرای طرح کاداستر و بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته امسال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و در کنار عملیات آبخیزداری، اقدامات اصلاح هندسی و صدور سند تک برگی کاداستر برای اراضی ملی شهرستان‌های ورامین و قرچک و نقاط دیگر استان تهران در دستور کار جدی قرار دارد.

این مقام مسئول به فواید و دستاوردهای اجرای این طرح اشاره و بیان‌کرد: اجرای این طرح موجب جلوگیری از صدور اسناد غیر در اراضی ملی شده و کاهش تصرفات را به همراه داشته که بر این اساس شاهد کاهش شدید پرونده‌های قضائی و حقوقی در مراجع قضائی خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: بر طرف شدن مشکلات ثبتی و اسناد مالکیت مردم، جلوگیری از تضییع حقوق شهروندی، تهیه بانک جامع اراضی ملی و دسترسی آسان به اطلاعات و سوابق اسناد مالکیت دولت و شفاف سازی وضعیت اراضی ملی از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان‌های ورامین و قرچک یادآور شد: این شهرستان‌ها دارای ۲۲۰ هزار هکتار مرتع قشلاقی، ۳۳ هزار هکتار اراضی بیابانی و ۲ هزار هکتار جنگل طبیعی "گز" است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های ورامین و قرچک گفت: این شهرستان‌ها دارای ۳۱۴ هزار هکتار اراضی ملی هستند که تاکنون برای ۳۱۰ هزار و ۷۰۰ هکتار که حدود ۹۹ درصد از این اراضی را شامل می‌شود سند مالکیت به نام دولت صادر شده و سند دار شدن مابقی این اراضی نیز در دستور کار قرار دارد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 تير 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 7